romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovensko: ministr vnitra by se měl zajímat o vyšetření případu hanlivých nápisů na sídle RIS

Bratislava, 29.6.2007 12:25, (ROMEA/RPA)

Dopis s výzvou slovenskému ministru vnitra Robertovi Kaliňákovi od Romské iniciativy Slovenska (RIS) s žádostí o prošetření pomalování sídla RIS v městě Sládkovičovo hanlivými nápisy byl dnes doručen na Ministerstvo vnitra SR. Dle zástupkyně komunikačního odboru MV SR "ministr vnitra nemá kompetence žádným způsobem zasahovat do vyšetřování.

VIDEO
A. Patkoló: Útok je pokusem o zastrašení
Budovu RIS postriekali hanlivými nápismi

V každém případě se bude o případ zajímat; požádal o pravidelné informace o průběhu vyšetřování." Předseda RIS Alexander Patkoló na dnešní tiskové konferenci informoval o pondělním případe pomalování budovy jejich místní organizace hanlivými nápisy a hákovými kříži. RIS to považuje za zastrašování, veřejné propagování rasismu a fašismu a za přímý útok na demokracii a Ústavou SR zaručené právo na politickou činnost. Vyzval proto policii a ministra vnitra na vyšetření tohoto i jiných případů, a k dopadení a potrestání pachatelů.

Patkoló zdůraznil, že k takovýmto případům by měla zaujmout rázné stanovisko i vláda a vyzvat k uplatňování tvrdých postihů jí podřízené orgány i nezávislou justici.

Přečteno: 1186x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo