romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovenský soud potvrdil tresty pro expolicisty,kteří umučili Roma

Bratislava, 17.9.2009 21:56, (ROMEA)

Slovenský Nejvyšší soud dnes potvrdil dlouholeté tresty vězení pro bývalé policisty, kteří v roce 2001 umučili Roma Karola Sendreie. Romského muže na policejní stanici v Revúci zbili, ten na následky zranění později zemřel.

Nejvyšší soud potvrdil tresty osmi a půl roku vězení pro dva bývalé policisty a sedmiletý trest pro jejich někdejšího kolegu. Další bývalý policista půjde do vězení na čtyři roky. Soudce potvrdil podmínečné tresty i pro další lidi.

Proti rozhodnutí Nejvyššího soudu neexistuje žádný opravný prostředek.

Jednapadesátiletý Sendrei zemřel v noci na 6. července 2001 po policejním výslechu ve městě Revúca. Muži zákona Sendreie při výslechu připoutali k topení a zbili takovým způsobem, že na následky zranění zemřel. Smrt romského muže, který se na policejní služebnu dostal kvůli konfliktu se starostou obce Magnezitovce, vyvolala vlnu kritiky od mezinárodních organizací, které slovenské policii vytýkaly rasismus.

KAM DÁL?
Bývalí slovenští policisté jsou podle soudu vinní z umučení Roma
Policisté obžalovaní z umučení Roma nedokážou vysvětlit jeho smrt

Přečteno: 1473x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rasismus, Vražda, Slovensko, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo