romea - logo
3. prosince 2021 (pátek)
svátek má Svatoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Složenka, která se šíří po internetu, je další podvrh

Most, 9.11.2011 16:59, (ROMEA)
ilustrační foto

Další v řadě nepravdivých zpráv, které se prostřednictvím internetu šíří je fotografie, která zobrazuje ústřižek složenky. Podle této složenky měla dostat žena z mosteckého sídliště Chánov sociální dávky ve výši 35 tisíc korun. Komentáře, které sdílení fotografie provázejí, tvrdí, že takové dávky dostávají Romové měsíčně.

Vedoucí odboru sociální podpory Prahy 2 Aneta Helešicová pro server Romea.cz uvedla, že se nejedná o dávky státní sociální podpory, protože plátcem není Úřad práce ČR, ale městský úřad. „Vzhledem ke „kulaté částce“ dávky se může jednat nejspíše o příspěvek na péči a částka může být tak velká proto, že je vyplácený zpětně, např. mohlo být přerušeno správní řízení, čekalo se na posouzení zdravotního stavu a po několika měsících bylo správní řízení dokončeno a dávka vyplacena,“ tvrdí Helešicová. S největší pravděpodobností se podle ní nejedná o dávky hmotné nouze, protože ty nedosahují takové výše, nebývají zaokrouhlené na celé tisíce a nevyplácejí se zpětně.

Podle Českého rozhlasu, který oslovil mluvčí radnice v Mostě Alenu Sedláčkovou, se o žádnou měsíční dávku nejedná: „Žádnou sociální dávku ve výši 35 tisíc korun měsíčně sociální odbor v Mostě nevyplatil,“ tvrdí Sedláčková.

Falešné zprávy, tzv. hoaxy, které mají za cíl poukázat, že Romové zneužívají sociální systém nebo jsou nespravedlivě zvýhodňováni, se šíří čím dál více. Zaručené informace o tom, že Romové nemusejí pracovat a dostávají vyšší důchod než ostatní nebo pobírají sociální dávky, aniž by vykonávali veřejně prospěšné práce. „To jsou typické hoaxy, které mají za cíl poškodit nějakou skupinu,“ uvedl pro rozhlas správce portálu hoax.cz Jozef Džubák.

KAM DÁL?
Další poplašná zpráva tvrdí: "Jistá menšina nemusí platit za léky."
Novodobé rasistické pověsti o Cikánech
Rasisté opět šíří lži: ČEZ (ne)oficiální sponzor Romů v ČR
Internetem koluje další lež namířená proti Romům. Ministerstvo práce a sociálních věcí ji vyvrací

Su
Přečteno: 3140x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo