romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

SNK-ED chce řešit romskou otázku například odebíráním dětí

Břeclav, 21.4.2008 16:44, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)

Jihomoravští SNK-Evropští demokraté chtějí v ČR řešit romskou otázku. Rovněž chtějí namísto krajů obnovit zemské uspořádání, řekl dnes podle ČTK novinářům lídr kandidátky SNK-ED a starosta Břeclavi Dymo Piškula.

V souvislosti s řešením romské otázky navrhují SNK-ED například, aby stát měl možnost rodičům, kteří neposílají své děti do školy, tyto děti odebrat. "Musí nastoupit ústavní výchova, musíme ty děti odebrat a umožnit jim vzdělávat se, protože děti nemůžou trpět za své rodiče," uvedl Piškula. Ještě předtím se podle něj musejí změnit ústavy pro výchovu dětí.

"Romský problém začíná sužovat velkou skupinu lidí. Ve většině případů totiž nerespektují zákony a přesto jim to prochází. Začít se musí u vzdělání, které je klíčem k zaměstnanosti," píše se v programové části webu Jihomoravské krajské organizace SNK-ED. Podle programové části věnované "romskému problému" se rovněž dočteme, že "musíme hledat řešení, jak zastavit zvýhodňování jen určité skupiny obyvatel."

Podpora zemského uspořádání je jedním ze dvou hlavních témat krajské předvolební kampaně strany. SNK-Evropští demokraté chtějí sbírat při kampani za tento návrh podpisy. Kromě toho budou region objíždět s peticí, aby se v Praze neuskutečnila olympiáda. "Když to shrnu, bohatí budou bohatší a chudí budou chudší," řekl Piškula. Když se Česká republika rozhodne ucházet o pořadatelství olympiády, měla by ji prý umístit do regionu, který potřebuje propagaci a také dobudování infrastruktury, například do Brna, Ostravy nebo Olomouce, řekl politik.

SNK-ED se zúčastní na podzim kromě krajských i senátních voleb. Na Znojemsku za ně bude kandidovat bývalý poslanec a místostarosta města Josef Molín, na Vyškovsku ekonomka Alena Machajová a v Brně místostarostka městské části Bystrc Eliška Kovářová.

 FOTO: http://www.snked.cz

Přečteno: 2024x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Komunální, Volby, 2008HLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo