romea - logo
11. prosince 2019 (středa)
svátek má Dana
Loading
rozšířené vyhledávaní

SNK-ED chce řešit romskou otázku například odebíráním dětí

Břeclav, 21.4.2008 16:44, (ROMEA/ČTK - AKTUALIZOVÁNO)

Jihomoravští SNK-Evropští demokraté chtějí v ČR řešit romskou otázku. Rovněž chtějí namísto krajů obnovit zemské uspořádání, řekl dnes podle ČTK novinářům lídr kandidátky SNK-ED a starosta Břeclavi Dymo Piškula.

V souvislosti s řešením romské otázky navrhují SNK-ED například, aby stát měl možnost rodičům, kteří neposílají své děti do školy, tyto děti odebrat. "Musí nastoupit ústavní výchova, musíme ty děti odebrat a umožnit jim vzdělávat se, protože děti nemůžou trpět za své rodiče," uvedl Piškula. Ještě předtím se podle něj musejí změnit ústavy pro výchovu dětí.

"Romský problém začíná sužovat velkou skupinu lidí. Ve většině případů totiž nerespektují zákony a přesto jim to prochází. Začít se musí u vzdělání, které je klíčem k zaměstnanosti," píše se v programové části webu Jihomoravské krajské organizace SNK-ED. Podle programové části věnované "romskému problému" se rovněž dočteme, že "musíme hledat řešení, jak zastavit zvýhodňování jen určité skupiny obyvatel."

Podpora zemského uspořádání je jedním ze dvou hlavních témat krajské předvolební kampaně strany. SNK-Evropští demokraté chtějí sbírat při kampani za tento návrh podpisy. Kromě toho budou region objíždět s peticí, aby se v Praze neuskutečnila olympiáda. "Když to shrnu, bohatí budou bohatší a chudí budou chudší," řekl Piškula. Když se Česká republika rozhodne ucházet o pořadatelství olympiády, měla by ji prý umístit do regionu, který potřebuje propagaci a také dobudování infrastruktury, například do Brna, Ostravy nebo Olomouce, řekl politik.

SNK-ED se zúčastní na podzim kromě krajských i senátních voleb. Na Znojemsku za ně bude kandidovat bývalý poslanec a místostarosta města Josef Molín, na Vyškovsku ekonomka Alena Machajová a v Brně místostarostka městské části Bystrc Eliška Kovářová.

 FOTO: http://www.snked.cz

Přečteno: 2018x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Komunální, Volby, 2008HLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo