romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SNS našla zaměstnání muži ze sporného plakátu

Bratislava, 10.5.2010 16:57, (ROMEA)

Vládní populistická Slovenská národní strana (SNS) našla zaměstnání muži z kontroverzního předvolebního billboardu, kterým podle kritiků útočila na Romy. Muž by měl v nejbližších dnech nastoupit do práce zaměřené na terénní úpravy. ČTK to dnes potvrdil mluvčí SNS Dušan Štrauss, aniž dále upřesnil náplň práce.

SNS čelila v uplynulých dnech kritice médií a občanských sdružení za volební plakáty, na nichž je silně tetovaný muž tmavší pleti se zlatým řetězem kolem krku a nápisem "Abychom nekrmili ty, kteří nechtějí pracovat".

"Práce odpovídá kvalifikaci," poznamenal Strauss, podle nějž by měl muž pracovat manuálně v okolí Bratislavy. Nastoupit by údajně mohl v úterý. Jeho setrvání v zaměstnání bude záviset na pracovních návycích, uvedl mluvčí. SNS podle něj sehnala práci i pro rodinného příslušníka dotyčného.

Média v uplynulých dnech kritizovala, že muž z plakátu dostal za fotografii do kampaně málo peněz a nevěděl o konečné úpravě plakátu, kde mu bylo počítačově rozšířeno tetování i na hruď a doplněn zlatý řetěz. Muž ve skutečnosti žádné zlato nenosí, má řidší vlasy a méně výrazné tetování.

Sporná předvolební kampaň vzbudila zájem i zahraničních médií a ambasád. SNS svůj billboard obhajovala a média i politiky vinila z pokrytectví.

Jedna z billboardových společností, která pronajímá místo na poutačích, kontroverzní plakáty přelepila, jiné je nechaly v původním stavu. SNS se proti přelepení ohradila a oznámila, že plakáty upraví nápisem "cenzurováno".

Strana již v minulosti zaútočila na příslušníky romské menšiny, kdy například upozorňovala na zneužívání sociálního systému Romy.

KAM DÁL?
Protiromská kampaň na Slovensku zajímá také zahraniční ambasády
Rom z billboardu nevěděl, že je focen pro slovenské nacionalisty
Rasistická kampaň SNS proti Romům vzbudila odpor, billboardy se přelepí

 

Přečteno: 1242x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Slovensko, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo