romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sokolovský podnikatel opravuje domy po nepřizpůsobivých nájemnících

Sokolov, 5.2.2007 16:56

V Sokolově se rozhodli radikálně řešit problém neplatičů nájemného. Radnice prodala kolem 200 bytů v místech, kde si nevěděla rady s vybíráním nájmů, soukromému podnikateli. Ten už asi třetinu domů opravil. A byty dál pronajímá, ovšem za tržní nájemné. Postup radních kritizují terénní pracovníci z romské komunity. Nelíbí se jim, že se město zbavilo sociálních bytů.

<p>

Majitel opravuje tak rychle, jak se mu daří zbavovat se soudní cestou problémových nájemníků. Letos bude rekonstruovat další uvolněné domy. Z nich se vystěhovalo asi 60 rodin. „My tím, že jsme prodali ty objekty, jsme je nevyhodili na ulici. Teď záleží na novém vlastníkovi a nájemcích, které tam má, jak spolu dál budou vycházet,“ brání postup radnice starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
<p>
Majitel domů Alexander Kendík připouští, že byty v opravených domech jsou pro původní nájemníky těžko dosažitelné: „Oni jdou samozřejmě z nájmu regulovaného, který tam je asi osm stovek za byt na měsíc, samozřejmě do nájmu, který je po rekonstrukci, to znamená, že mluvíme o nějakých 4 tisících korun.“
<p>
Romský aktivista Ladislav Bílý říká, že se sokolovská radnice zbavuje obtížně přizpůsobivých a sociálně slabších lidí na úkor jiných měst a vesnic. Tyto občany podle něj za spolupráce sociálních pracovníků a realitních makléřů město přesouvá čistě účelově – aby se jich zbavilo.
<p>
Kendík řekl, že jeho cílem je zbavit se ve všech jeho domech soudní cestou problematických nájemníků. Domy chce rekonstruovat a nabídnout za tržní nájemné.
<p>
Zdeněk Soukup
Přečteno: 920x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

MonitoringHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo