romea - logo
26. června 2019 (středa)
svátek má Adriana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Sokolovský podnikatel opravuje domy po nepřizpůsobivých nájemnících

Sokolov, 5.2.2007 16:56

V Sokolově se rozhodli radikálně řešit problém neplatičů nájemného. Radnice prodala kolem 200 bytů v místech, kde si nevěděla rady s vybíráním nájmů, soukromému podnikateli. Ten už asi třetinu domů opravil. A byty dál pronajímá, ovšem za tržní nájemné. Postup radních kritizují terénní pracovníci z romské komunity. Nelíbí se jim, že se město zbavilo sociálních bytů.

<p>

Majitel opravuje tak rychle, jak se mu daří zbavovat se soudní cestou problémových nájemníků. Letos bude rekonstruovat další uvolněné domy. Z nich se vystěhovalo asi 60 rodin. „My tím, že jsme prodali ty objekty, jsme je nevyhodili na ulici. Teď záleží na novém vlastníkovi a nájemcích, které tam má, jak spolu dál budou vycházet,“ brání postup radnice starosta Sokolova Karel Jakobec (ODS).
<p>
Majitel domů Alexander Kendík připouští, že byty v opravených domech jsou pro původní nájemníky těžko dosažitelné: „Oni jdou samozřejmě z nájmu regulovaného, který tam je asi osm stovek za byt na měsíc, samozřejmě do nájmu, který je po rekonstrukci, to znamená, že mluvíme o nějakých 4 tisících korun.“
<p>
Romský aktivista Ladislav Bílý říká, že se sokolovská radnice zbavuje obtížně přizpůsobivých a sociálně slabších lidí na úkor jiných měst a vesnic. Tyto občany podle něj za spolupráce sociálních pracovníků a realitních makléřů město přesouvá čistě účelově – aby se jich zbavilo.
<p>
Kendík řekl, že jeho cílem je zbavit se ve všech jeho domech soudní cestou problematických nájemníků. Domy chce rekonstruovat a nabídnout za tržní nájemné.
<p>
Zdeněk Soukup
Přečteno: 913x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

MonitoringHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo