romea - logo
16. února 2019 (sobota)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Soutěž: Nahrajte svou vlastní interpretaci romské písně Ederlezi!

Brno, 26.3.2012 14:46, (ROMEA)
ilustrační foto

Nestátní nezisková organizace Magie v současném světě ve spolupráci s Muzeem romské kultury v Brně a příspěvkovou organizací DROM, romské středisko v Brně vyzývá všechny mladé, kteří rádi zpívají, či hrají na nějaký instrument, nebo v kapele, aby se účastnili výzvy a nahráli mp3 své interpretace staré romské písně, která se zpívala na nejstarší a největší romský svátek "Ederlezi".

Svátek Ederlezi se oslavuje na celém světě a tato píseň ho provází. V Čechách, tento starý pohanský rituál odpovídá oslavě Čarodějnic.

Autoři nejúspěšnějších nahrávek budou mít možnost zazpívat nebo zahrát 6. května v sále Muzea romské kultury na den sv. Jiří, který křesťanští i ortodoxní Romové oslavují. V programu bude také vernisáž fotografií hostujícího Dejvida Sejdovice z Černé Hory.

Nahrávky posílejte na email ederlezi@gmail.com do 25. dubna. Do e-mailu nezapomeňte uvést své jméno, příjmení, rok narození a telefon.
DROM, romské středisko
Přečteno: 801x

 

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek..
romea - logo