romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stáhněte si sedmé číslo Romano voďori

Praha, 27.4.2011 11:45, (Romano voďori)
Obálka Romano voďori

Milý čtenáři,

jaro pomalu finišuje, voda v rybníce se přihřívá, ulicemi a parky drnčí desítky kolečkových bruslí a kalhoty a sukně se zkracují a zkracují. Ano, je tu máj, lásky čas. Z celého srdce doufám, že jsme nepřišli o množství čtenářek (následkem jejich seschnutí), které buď chlapci během posledních dubnových dní nestihli vyšupat, nebo nebyly prvního května políbeny pod rozkvetlou břízkou či jinou dřevinou.

Na lavici ti právě přistálo sedmé, v tomto školním roce poslední, číslo Voďori. To se tentokrát zaměří na téma poetické a kreativní – múzování. Pokud takovým rysem neoplýváš, budeme se snažit zrádné múzy vyprovokovat, aby tě v dohledné době přišly políbit a probudily v tobě ukryté tvůrčí střevo.

Aktuální téma otevře článek Marty Trpišovské ze skupiny pohybového divadla NANOHACH. V něm se dočteš (a dodíváš – je u něj hodně fotek), jakým způsobem se toto uskupení snaží tancem a pohybem probudit ospalé a omšelé veřejné prostory a části českých měst. Psycholožka Dana Hajná tentokrát naváže textem, ve kterém radí, jak si vrozený talent a kreativitu pěstovat.

Martina Kollerová tě v rubrice S.O.S. zavede do východoafrické Keni a popíše své zkušenosti s prací v jednom z tamních sirotčinců.

Naše ostřílená sloupkařka Anna Kolářová tentokrát zpovídala autorku knížek pro mládež Petru Braunovou. Zjišťuje v něm okolnosti vzniku jejích nejznámějších knih a způsob hledání inspirace pro nová témata.

Na závěr bych rád doporučil dvoustranu věnovanou hororovým úkazům. První je článek o bytostech, kterých se bojíme především o půlnoci – o upírech. Strašidelnou dvojici textů pak uzavírá příběh kladrubských redaktorek o pomstychtivém lesním duchovi, který uvězní statečnou mladou dívku Bertu. Všechno ale nakonec, jak jinak, dobře dopadne.

Laďa Gažiová se tentokrát v komiksu věnuje úspěšnému projektu sdružení Berkat v Afghánistánu, v jehož rámci tamní ženy vyrábějí koberce a jiné druhy textilií, které potom dobrovolníci v České republice prodávají. Vydělané peníze putují k samotným ženám a na rozvoj vesnice, v níž žijí.

Takže! Raz, dva, tři, čtyři! Vytáhni tílko, šortky, Voďori a jde se k vodě!

Aktuální číslo Romano voďori si můžete stáhnout na odkazu http://www.romanovodori.cz/casopis/

Přečteno: 752x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo