romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Stížnost na údajné židovství je irelevantní, rozhodl soud

Most, 23.1.2012 18:00, (ROMEA)
Lucie Šlégrová

Mostecký soud zamítl stížnosti advokáta Petra Kočího na údajnou podjatost soudního znalce Michala Mazla. Advokát o znalci prohlásil, že je Žid, a tedy nemůže objektivně posuzovat případ jeho klientky, členky extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Lucie Šlégrové. Námitka byla naprosto irelevantní, řekla ČTK dnes odpoledne předsedkyně trestního oddělení soudu Bohumila Huňáčková.

Šlégrová stojí před soudem kvůli svému projevu z roku 2010, na demonstraci v Litvínově obhajovala národní socialismus. Mazel její řeč vyhodnotil jako propagaci nacismu a antisemitismu, pak se ale do něj pustil Kočí. Společně se Šlégrovou o znalci tvrdili, že je podjatý, protože je Žid. Šlégrová si vyvodila údajný židovský původ znalce z jeho jména. "Toto příjmení, často se vyskytující rovněž ve variantní podobě Maazel, pochází z hebrejského Moše, tzn. Mojžíš," uvedla Šlégrová. Krom toho zpochybnili v jiném trestním případě stížností i odměny, které Mazel za svou práci dostával.

Obě stížnosti už soud zamítl. "Ta druhá, ohledně údajné podjatosti, je zcela irelevantní, ale víc to komentovat nechceme," řekla ČTK Huňáčková. Připustila ještě, že pochybná byla už samotná konstrukce, že by židovský původ mohl zabránit v objektivním posuzování extremismu.

Mazel na začátku ledna řekl médiím, že s prací soudního znalce plánuje skončit. Hlavním důvodem jsou podle něj neustálé útoky ze strany pravicových radikálů. Kočího námitka vzbudila značný rozruch veřejnosti. V médiích proti němu například ostře vystoupil například předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Kočího se naopak veřejně zastal poradce prezidenta Václava Klause Pavel Hasenkopf.

KAM DÁL?
AUDIO: Extrémismus před českými soudy aneb Soudní znalci pod nátlakem
AUDIO: František Kostlán v Radiu 1 o kauze Michala Mazla
Komora se zabývala Kočím, distancovala se od nesnášenlivosti
Mostecký soud zamítl jednu ze dvou námitek podjatosti, kterou na znalce v oboru extremismu Michala Mazla podala Šlégrová s advokátem Kočím
Advokát Lucie Šlégrové znovu napadl znalce Michala Mazla
 
Taktika pravicových extremistů: "likvidace" soudních znalců
 Znalec: Je třeba nevšímat si pomluv a urážek, kterých se ta stupidní deprivovaná hovada dopouštějí
 Soudní znalec Michal Mazel skončil, jelikož atmosféra ve společnosti nahrává extremismu
 Znalec na extremismus Michal Mazel končí. Důvodem je i vyhrožování neonacistů
 Táňa Fischerová: Dělící čára vede mezi lidmi se svědomím a nesnášenlivými

 
Advokát stupňuje obvinění, znalec prý předražil posudek

ČTK, , ryz
Přečteno: 1560x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Kauza, Mazel Michal, Extremismus, Rasismus, Dělnická mládež, DSSSHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo