romea - logo
26. ledna 2022 (středa)
svátek má Zora

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Student VŠUP Pavel Berky se stal vítězem prestižní soutěže TOP STYL DESIGNER 2012

Brno, 13.2.2012 15:17, (ROMEA)
ilustrační foto

Vítězem prestižní módní soutěže TOP STYL DESIGNER 2012 se stal student módní tvorby Pavel Berky s kolekcí XY. Soutěž je součástí programu mezinárodní módní veletrhy STYL a KABO, kterou od soboty hostí brněnské výstaviště. Celkově se do soutěže přihlásilo 23 zájemců ze 4 zemí.

VIDEO
Rozhovor s Pavlem Berkym, vítězem soutěže Top Style Designer 2012
Módní kolekce XY Pavla Berkyho

Odborná porota nominovala 7 finalistů, přičemž o postup do finále bojovalo v letošními ročníku 23 přihlášených návrhářů (16 z České republiky, 5 ze Slovenska, 1 z Kanady a 1 z Filipín ). V této tvrdé konkurenci obstál jediný romský módní návrhář Pavel Berky, který je v současné chvíli studentem módní tvorby na VŠUP v Praze.

"Jsem šťastný a prožívám samozřejmě úžasné okamžiky. Zároveň mám ale silný pocit, že se musím o to víc snažit, abych si v dalších dnech svůj úspěch obhájil. Teď mě třeba čeká práce na bakalářce. Nechci usnout," podělil se se serverem Romea.cz o své pocity Pavel Berky.

Berky s kolekcí nazvanou XY vsadil na jednoduchost střihů a možnosti, které v sobě skrývá jak černá barva, tak struktura použitých materiálů, kterými byly len a len s příměsí hedvábí.

Soutěž se koná jednou ročně a prestižní titul TOP STYL DESIGNER pro daný rok získá pouze jediný návrhář, který reprezentuje svou vítěznou kolekcí design pro daný rok.

KAM DÁL?
Student VŠUP Pavel Berky seznamuje děti s módním návrhářstvím
Pavol Berky: Jak se Rom-Sint stane módním návrhářem

VIDEO
Romský mentor - úvodní školení - rozhovor s Pavolem Berkym
Pavel Berky v Desetiminutovce Tomáše Bystrého

voj
Přečteno: 2418x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo