romea - logo
19. dubna 2021 (pondělí)
svátek má Rostislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

SuperStar: Bagárová, Balogová a Bendig jsou ve finále

Bratislava, 19.10.2009 23:58, (ROMEA)

Soutěž začínajících zpěváků Česko Slovenská SuperStar, kterou od září vysílají komerční televize Nova a Markíza, už zná všechny finalisty. Šest chlapců a šest dívek bude bojovat ve finálových kolech, které budou televize vysílat vždy v neděli. Jméno vítěze bude známo 20. prosince. Mezi finalisty se probojovala i Monika Bagárová, Nikoleta Balogová a Jan Bendig.

Jan Bendig se představil televizním divákům už v sobotu a píseň If I Ain't Got You od Alicie Keys věnoval svému nejlepšímu kamarádovi Honzovi. Bulvární média začala okamžitě spekulovat, zda je gay. Porota jeho výkon chválila. "Víc sólového člověka v této osmičce nemáme a ty tenhle styl děláš naprosto dokonale. Mě se strašně líbil například ten závěr, ten byl výborný, protože tam si ukázal po třech měsících, že umíš zazpívat i piánko a fakt se mi to hrozně ten závěr líbil," uvedl Paľo Havera. "Je to na mě moc moderní a a navíc je to holčičí písnička, ale je mi jasný, že ty se přes to dokážeš přénést silou svého hlasu, muzikálnosti, svého nadání. Jseš ozdobou této SuperStar," řekl další porotce Ondřej Hejma. "Byl jsi fantastický, super," přidala se Dara Rolincová.  Podle Jandové dělá Bendig největší pokroky od jednoho kola k druhému. "Netušila jsem, že se dokážeš ještě zlepšit," dodala poslední porotkyně Marta Jandová.

VIDEO
Česko Slovenská SuperStar: Jan Bendig, třetí semifinále

Kritik Scalex na oficiální webu soutěže označil Bendigův jako nejlepší výkon večera: "Tenhle styl Honzovi skvěle sedí, předvedl jak rovné tóny, tak kudrlinky, špičkově začal pracovat s dynamikou, uměl tomu dát piánko i zařvat jak tur, závěrečná falzetová koloratura byla přímo medová a úchvatná. Po skončení pořadu jsem si znovu pustil Janovo castingové omlouvání a je opravdu vidět, jak doslova roste. Pamatujete si toho kluka, co před porotou začínal písničku snad desetkrát a prakticky celou dobu se omlouval? Vida, dnes patří k hvězdám semifinále a zpívá tak, že by mě možná naučil poslouchat i soul a árenbíčko, což se ještě nikomu nepovedlo. Dnes deset bodů z deseti a podle mě nejlepší výkon kola."

Monika Bagárová si vybrala supertěžkou píseň od Stevieho Wondera Fun Day a věnovala jí ve vtipném medailonku celkem 89 lidem. "Myslím, že jsi nám i z rytmiky ukázala a dala lekci, že to máš dobře zvládnuté. Jsi na tom strašně dobře a jsi komplexní se vším, co patří k této SuperStar. Jestli chceš nebo nechceš, už jsi jednou z hvězd této série SuperStar," pochválil Moniku Paľo Habera. "Dneska jsme si připadal jako když dítěti vezmou hračku. Přišlo mi, že zpíváš pro sebe, že si to užíváš a na nás jsi se maličko vykašlala," zkritizoval Moniku Bagárovou Ondřej Hejma. Dara Rolincová s Hejmou nesouhlasila: "Já ze sebe musím říct, že mě a myslím, že i všechny muzikanty, jsi touto písničkou dostala, protože dotknout se boha, což Steve Wonder je to co si může dovolit jen málo kdo a ty jsi právě tou, která si to může dovolit."

VIDEO
Česko Slovenská SuperStar: Monika Bagárová, třetí semifinále

A Scalex nešetřil superlativy: "Kdo rozumí muzice a zpěvu, ten si musel u Moničina zpěvu pochrochtávat blahem. Vzpomínám na uplynulé řady Superstar a přemýšlím, jestli si někdy některý soutěžící vybral takhle neuvěřitelně těžkou skladbu. Monika dokonale trefovala veškeré tóninové skoky a ještě si u toho stihla pohrávat s velmi složitým rytmem. V patnácti letech zazpívat takovou věc takhle výtečně, to je zkrátka neuvěřitelnost maximální. Problém je, že to není zrovna líbivá záležitost a já doufám, že si Monika podrží svou fanouškovskou základnu i navzdory tomu, že tentokrát nezpívala pro masy. Dávám samozřejmě deset bodů z deseti a jsem hodně zvědavý na Moničinu posoutěžní hudební kariéru."

Nikoleta Balogová vystoupila se skladbou Ben, kterou nazpíval Michael Jackson. Věnovala jí svým dvěma sestrám. Ondřej Hejma její výkon zhodnotil lakonicky: "Boj o finálová místa na slovenské straně, může být ještě velmi zajímavý." Podle Rolincové Nikoleta patří do finále, protože je skvělá zpěvačka. "Na to, že jsi nemocná, jsi to zazpívala excelentně a souhlasím s Darinou, že do finále rozhodně patříš, protože jsi velký talent," dodal Paľo Habera.

VIDEO
Česko Slovenská SuperStar: Nikoleta Balogová, třetí semifinále

Podle Scalexe má Nikoleta má stále problém s výškami, její hlas je v nich trochu řezavý a musí na tom ještě hodně pracovat. "Nicméně v citlivých pasážích snad nemá konkurenci a věci, které bych u jiných kritizoval pro unylost a ucajdanost, k Nikoletě sedí. Navíc tentokrát zpívala notně nastydlá a přitom to na sobě vůbec nedávala znát, což je velký znak profesionality. Nemyslím si, že by došla ve finále někam hodně daleko, ale dostat by se do něj podle mě měla. Výkon hodnotím osmi body z deseti," uvedl Scalex na oficiálním webu soutěže Česko Slovensko hledá SuperStar.

Všechna finálová kola bude v Česku Nova a na Slovensku Markíza vysílat v přímém přenosu z Bratislavy. Mezi dvanáct nejlepších postoupili tři Češi, tři Slováci, tři Češky a tři Slovenky. Šanci na vítězství v soutěži mají z chlapců Jan Bendig, Martin Chodúr, Ben Cristovao, Denis Lacho, Miroslav Šmajda a Thomas Puskailer. Z dívek se do finále probojovaly Dominika Stará, Paulína Ištvancová, Nikoleta Balogová, Leona Šenková, Monika Bagárová a Markéta Konvičková.

Poprvé se finalisté utkají v neděli 25. října. Výsledky určené hlasováním diváků a jméno toho, kdo ze soutěže vypadne, se diváci dozvědí o den později.

Finalisté podle koordinátora projektu Adama Kotalíka nahrají společně píseň.

Do soutěže Česko Slovenská SuperStar se přihlásilo 11.575 uchazečů, kteří dorazili na castingy do Prahy, Brna, Bratislavy a Košic. První díl pořadu sledovalo v Česku a na Slovensku přes 2,5 milionu lidí. Na Nově první díl sledovalo 1,6 milionu diváků starších 15 let, tedy méně než první díl první i druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar.

Vedení obou televizí se před startem soutěže na obrazovkách netajila tím, že společný program má k SuperStar přitáhnout více diváků. Očekávalo se, že spojením by stanice mohly přilákat lidi zpět k programu, jehož sledovanost v obou zemích klesala.
V České republice sledovalo hledání první SuperStar průměrně 2,7 milionu lidí, finále si nenechalo ujít 3,34 milionu Čechů. Při poslední třetí sérii sledovanost programu klesla v průměru na 2,1 milionu lidí. Na Slovensku první finále zhlédlo 1,8 milionu diváků, třetí pokračování sledovalo kolem milionu Slováků.

Nová show se příliš neliší od předchozích sérií. Porotu tvoří slovenská zpěvačka Dara Rolins, slovenský zpěvák Paľo Habera, český muzikant Ondřej Hejma a zpěvačka německé kapely Die Happy Marta Jandová. Soutěž moderují Leoš Mareš a Adela Banášová.

KAM DÁL?
Ondřej Hejma k Bagárové: Máme SuperStar!
SuperStar: Bagárová, Balogová a Bendig postupují

Přečteno: 4928x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, SuperstarHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo