romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Systém dávek ve formě poukázek prý ušetřil statisíce korun

Praha, 18.3.2008 11:14, (ROMEA/ČTK)

Systém vydávání sociálních dávek ve formě poukázek ušetřil podle ministerstva práce a sociálních věcí statisíce korun. Počet žadatelů o dávky poklesl díky poukázkám asi o 12 procent. Do pilotního projektu dávek ve formě poukázek se zapojila třicítka obcí v Česku. Z asi 61.000 příspěvků na živobytí v prosinci 2007 činily poukázky přibližně 2,8 procenta. Novinářům to dnes řekla Marie Kudlová z ministerstva.

Poukázky na jídlo, hygienické potřeby a oblečení vydávají například radnice Prahy 2, 6 a 12 nebo radnice v Kladně, Českém Těšíně a Svitavách. Podle zákona o hmotné nouzi mají obce možnost vytisknout si vlastní poukázky a domluvit se s vybranými obchody, které poukázky vymění za zboží. Druhou možností je spolupráce obce s firmou vydávající stravenky.

ČTĚTE TAKÉ
Lichva mezi semilskými Romy

Poukázky mají zabránit zneužívání peněz od státu. Měli by je dostávat lidé, o nichž úředníci vědí, že si za podporu od státu kupují alkohol a cigarety. O možném zavedení poukázek ministr práce Petr Nečas (ODS) mluvil také v případě příspěvků na péči.

Systém nepeněžní podpory již dříve kritizoval stínový ministr práce za ČSSD Zdeněk Škromach. Poukázkovou praxi označil za "sociální rasismus". Zpochybnil také finanční výhodnost projektu. Výdaje by podle něj mohly převýšit úspory.

Přečteno: 1274x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Sociální dávkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo