romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Tak a máme vybydleno!!!!

Děčín, 29.12.2009 18:04, (http://drahomirradekhorvath.blog.idnes.cz)

Matiční je vybydlená. Moji lidé na tom nesou lví podíl. To je bez debat. Kde jsou ti romští aktivisté, kteří svého času proti vybudování zdi bojovali? Pane Giňa, kam jste zmizel? Člověk v tísni léta operuje v této oblasti, avšak výsledek práce této organizace je jaký? Řešit, integrovat, pobírat dotace, granty, tvořit projekty a tyto následně předkládat, jako zaručené patenty na rozum. Jděte mi do háje s tímto etnobysnysem. Pane řediteli ústecké pobočky ČvT, co jste za milionové dotace změnili k lepšímu? Toto je výsledek? Matiční je nyní místo bez obyvatel a určeno k demolici...

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA

O způsobu chování určité skupiny Romů toho bylo a bude napsáno spousta, ale mně osobně zajímají ty miliony a miliardy, které tímto romosvodem tečou léta... desetiletí. Zajímá mě ta skvělá živnost, kterou si na tom postavilo mnoho vychytralých humanistů. Co s Matiční dnes? Zbourat...srovnat se zemí a vytvořit "parkplac"?

24. listopadu 1999
"Rozhodnutí neštěmického zastupitelstva zbourat zeď v Matiční ulici považuji za úspěch pro obě strany, odpůrce i zastánce. A to především proto, že dohody bylo dosaženo vyjednáváním. Zbouráním zdi však problém nekončí, naopak. Nyní je třeba soustředit pozornost na řešení sociálních problémů, které ke stavbě zdi vedly."
Prezident Václav Havel v den, kdy byl plot zbourán, protože vláda poslala do Ústí 10 milionů korun na řešení problémů v ulici.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA

Kde je těch 10 milionů?! Vlastně jak bylo řešeno za ty prachy? Neštěmická radnice? Neziskovky? Nebo kdo ty prachy použil a jak? Jelikož já byl v Matiční ulici nedávno a problém je vyřešen, tak nějak prapodivně.... Možná těch 10 mega bylo použito na vykoupení rodinných domků, možná to bylo investováno na výstavbu policejní služebny, nebo si smočil sosák Člověk v tísni.

Nevím a je mi to fuk. Jako řadový občan mám pocit, že bylo evidentně prošustrováno, jelikož vyřešeno není, zlepšeno také ne a miliony jsou v trapu.

Chtěl jsem to tam nafotit, ale foťák je rozbitej a novej bude až po výplatě...:-(. Tak jsem si vypomohl odkazem na článek s oblíbeného serveru iDNES.cz.

Prostě romosvod jede na plné obrátky (to není ropovod Družba). Jeden můj romský přítel tomu říká Romano Hip-Hop-Byznys a musím mu dát za pravdu. Máme své vlastní ministerstvo, ESF evidentně only Roma, pani Hrabaňová doporučila obcím jak se chovat k navrátivším se exulantům z Kanady, Člověk v tísni získal další miliony na osvětovou kampaň a etnobyznys prostě kvete..... Málem bych zapomněl na 750 milionu, které vládní agentura investuje hádejte do čeho? No přeci do integraci Romů do společnosti. Integrace toť zaklínadlo dneška.

Tento chabý pokus o bilancování jsem v rozhořčení zplodil během dvou hodin a tak to podle toho vypadá. Mám ale pocit, že situace je alarmujícím tím více, že o nás Romech rozhodují nekompetentní jedinci a jejich koncepce do budoucna mi nahánějí husí kůži. Optimismus mě vždy přejde. Měli bychom se již distancovat od těchto stupidit a černých děr na miliony ze státního rozpočtu.

Jinak lidi šťastný Nový rok 2010...

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA

Přečteno: 1552x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo