romea - logo
24. listopadu 2020 (úterý)
svátek má Emílie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tak a máme vybydleno!!!!

Děčín, 29.12.2009 18:04, (http://drahomirradekhorvath.blog.idnes.cz)

Matiční je vybydlená. Moji lidé na tom nesou lví podíl. To je bez debat. Kde jsou ti romští aktivisté, kteří svého času proti vybudování zdi bojovali? Pane Giňa, kam jste zmizel? Člověk v tísni léta operuje v této oblasti, avšak výsledek práce této organizace je jaký? Řešit, integrovat, pobírat dotace, granty, tvořit projekty a tyto následně předkládat, jako zaručené patenty na rozum. Jděte mi do háje s tímto etnobysnysem. Pane řediteli ústecké pobočky ČvT, co jste za milionové dotace změnili k lepšímu? Toto je výsledek? Matiční je nyní místo bez obyvatel a určeno k demolici...

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA

O způsobu chování určité skupiny Romů toho bylo a bude napsáno spousta, ale mně osobně zajímají ty miliony a miliardy, které tímto romosvodem tečou léta... desetiletí. Zajímá mě ta skvělá živnost, kterou si na tom postavilo mnoho vychytralých humanistů. Co s Matiční dnes? Zbourat...srovnat se zemí a vytvořit "parkplac"?

24. listopadu 1999
"Rozhodnutí neštěmického zastupitelstva zbourat zeď v Matiční ulici považuji za úspěch pro obě strany, odpůrce i zastánce. A to především proto, že dohody bylo dosaženo vyjednáváním. Zbouráním zdi však problém nekončí, naopak. Nyní je třeba soustředit pozornost na řešení sociálních problémů, které ke stavbě zdi vedly."
Prezident Václav Havel v den, kdy byl plot zbourán, protože vláda poslala do Ústí 10 milionů korun na řešení problémů v ulici.

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA

Kde je těch 10 milionů?! Vlastně jak bylo řešeno za ty prachy? Neštěmická radnice? Neziskovky? Nebo kdo ty prachy použil a jak? Jelikož já byl v Matiční ulici nedávno a problém je vyřešen, tak nějak prapodivně.... Možná těch 10 mega bylo použito na vykoupení rodinných domků, možná to bylo investováno na výstavbu policejní služebny, nebo si smočil sosák Člověk v tísni.

Nevím a je mi to fuk. Jako řadový občan mám pocit, že bylo evidentně prošustrováno, jelikož vyřešeno není, zlepšeno také ne a miliony jsou v trapu.

Chtěl jsem to tam nafotit, ale foťák je rozbitej a novej bude až po výplatě...:-(. Tak jsem si vypomohl odkazem na článek s oblíbeného serveru iDNES.cz.

Prostě romosvod jede na plné obrátky (to není ropovod Družba). Jeden můj romský přítel tomu říká Romano Hip-Hop-Byznys a musím mu dát za pravdu. Máme své vlastní ministerstvo, ESF evidentně only Roma, pani Hrabaňová doporučila obcím jak se chovat k navrátivším se exulantům z Kanady, Člověk v tísni získal další miliony na osvětovou kampaň a etnobyznys prostě kvete..... Málem bych zapomněl na 750 milionu, které vládní agentura investuje hádejte do čeho? No přeci do integraci Romů do společnosti. Integrace toť zaklínadlo dneška.

Tento chabý pokus o bilancování jsem v rozhořčení zplodil během dvou hodin a tak to podle toho vypadá. Mám ale pocit, že situace je alarmujícím tím více, že o nás Romech rozhodují nekompetentní jedinci a jejich koncepce do budoucna mi nahánějí husí kůži. Optimismus mě vždy přejde. Měli bychom se již distancovat od těchto stupidit a černých děr na miliony ze státního rozpočtu.

Jinak lidi šťastný Nový rok 2010...

>>> ČTĚTE ČLÁNEK NA BLOGU AUTORA

Přečteno: 1555x
 

Kam dál:

Štítky:  

KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo