romea - logo
21. července 2019 (neděle)
svátek má Vítězslav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Talent La Sophia - pro děti dětských domovů a děti ze sociálně znevýhodněných rodin

Praha, 18.3.2009 12:17, (ROMEA)

Ve dnech 25.4. - 26.4.2009 se v pražském divadle Blaník uskuteční první kolo projektu Talent La Sophia. Této hudební soutěže se mohou zúčastnit mimořádně hudebně nadané děti dětských domovů z celé ČR a děti ze sociálně znevýhodněných rodin. Odborná porota vybere ta nejlepší vystoupení, která děti zopakují v průběhu finálového koncertního večera dne 16.5.2008.

Vítězové si odnesou hodnotné ceny, mj. zahraniční studijní pobyt v Londýně a nebo hudební přehrávače.

Více informací naleznete na stránkách občanského sdružení La Sophia jehož zakladatelkou je Yvetta Blanarovičová. La Sophia se téměř deset let snaží pomáhat opuštěním dětem.

Přečteno: 1232x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Děti, SoutěžHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo