romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Terne čhave a Gipsy.cz podpoří koncert proti rasizmu

Praha, 14.3.2007 14:13, (Romea, MKC)

Jedny z nejúspěšnějších tuzemských romských kapel Gipsy.cz a Terne čhave vystoupí společně 21.3. od 19:30 v pražském klubu Abaton (Na Košince 8, Praha 8 - Libeň). Stane se tak v rámci koncertu proti rasizmu, který pořádá Multikulturní centrum Praha s koalicí občanských sdružení. Dalšími účinkujícími budou kapely Maleedivy a Trombenik. Akce se koná v rámci vládní informační kampaně Oranžová stužka u příležitosti mezinárodního dne pro odstranění rasizmu. Koncert začíná v 19:30 a vstup na něj je volný.

VIDEO
Anděl 2006 - předávání výročních cen Akademie populární hudby (ČT1)
Gipsy.cz - Romano hip hop
Rozhovor s Gipsym a Vojtou Lavičkou v pořadu Před půlnocí (ČT24)

Terne čhave - Kames tu man

Snahou organizátorů je upozornit především na projevy rasové diskriminace v ČR a její oběti. Mezi skupiny nejvíce ohrožené rasovou diskriminací v České republice patří Romové. S rasovou diskriminací se lze nejčastěji setkat v oblasti zaměstnání, bydlení, v přístupu ke vzdělání a v případech rasově motivovaného násilí a kriminality.

Ve středu 21. března 2007 budou po celý den v sedmi městech České republiky (v Brně, Liberci, Praze, Olomouci, Ostravě, Strakonicích a Ústí nad Labem) dobrovolníci z neziskových organizací a škol rozdávat lidem informační letáky spolu s oranžovými stužkami, jež mají symbolizovat odmítnutí všech forem rasové diskriminace.

Adam Pospíšil
Přečteno: 1582x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Akce, Oranžová stužka 2007, Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo