romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

TOP 09 zuří. Jezerský se spojil s komunisty, aby mohla být Janáčková dále starostkou

Ostrava, 7.11.2010 11:58, (ROMEA)

Představitelé TOP 09 jsou v šoku, z jednání svého zastupitele v obvodu Mariánské Hory a Hulváky, který díky koalici Nezávislí, KSČM a TOP 09 povede už šesté volební období Liana Janáčková. Podle serveru iDNES.cz tak vzniká "zakázaná" koalice komunistů a TOP 09.

Starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková (Nezávislí), o které bylo v poslední době slyšet hlavně v souvislosti se "sirkovou aférou" před volbami do Senátu, získala na svou stranu opět komunisty, ale i Jiřího Jezerského, který se do zastupitelstva dostal jako jediný z kandidátky TOP 09.

Situace se tak vlastně vůbec nezměnila, protože Jezerský byl dříve v zastupitelstvu za Nezávislé. Nyní však je situace jiná, protože kandidoval za TOP 09 a ta má koalici s KSČM zakázanou. Koalice Nezávislých, KSČM a TOP 09 má v patnáctičlenném zastupitelstvu osm hlasů.

"Je to neomluvitelná situace," zlobí se podle iDNES.cz předseda krajské organizace TOP 09 Pavol Lukša. Jiří Jezerský si tím podle něj zavřel zavřel dveře do TOP 09 jednou provždy.

Jezerský ve vzniklé koalici nevidí nic špatného. "Získal jsem nejvíc preferenčních hlasů. Kandidoval jsem sice za topku, ale jako nestraník. Lidé mi dali velkou důvěru, já ji v práci pro obec nezklamu," tvrdí.

Na spojení komunistů a TOP 09 nevidí nic zajímavého. "Tam není žádné spojení, na komunální úrovni si nehrajeme na parlamentní politiku. Daleko odpornější spojení je v komunální politice koalice ČSSD a ODS. To je do nebe volající zločin," uvedl.

Jezerského se před volbami zastal předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a odmítl diskuze o jeho od¨stoupení z kandidátky kvůli ostrým výrokům na adresu Romů, když se proti jeho kandidatuře postavili lidé z občanské sféry.

Problém na spojení s komunisty nevidí jejich dlouholetá partnerka Janáčková, která kandidovala za vítězné Nezávislé. V komunální politice jde podle ní hlavně o lidi, ne o ideologii.

KAM DÁL?
Schwarzenberg se zastal komunálního lídra TOP 09 Jezerského
Schwarzenberg se přes slib, že tak učiní, k Jezerskému zatím nevyjádřil
Schwarzenberg se k Jezerskému, který chtěl vystřílet Romy, vyjádří v pondělí
Janáčková prohrála, novinář z Reflexu sní její sirky
Janáčková v Senátu končí, porazil jí Maštalíř. Vládní koalice ztrácí v horní komoře většinu
Janáčková se brání. Ukázkou reklamních předmětů jiných stran
Nečas kvůli Janáčkové kličkuje. Napřed se jí zastal, teď se od ní distancuje
Janáčková a kampaň se sirkami
Janáčková se zastala Jezerského, který chtěl vystřílet Romy
Chtěl vystřílet Romy na Bedřišce, nyní je lídrem TOP 09 v Ostravě
Říkat, že chcete vystřílet Romy, není podle soudkyně Bochňákové trestný čin
AUDIO - Senátorka: „…budou tam, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…“

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 1241x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo