romea - logo
27. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Alexandr
Loading
rozšířené vyhledávaní

TOP 09 zuří. Jezerský se spojil s komunisty, aby mohla být Janáčková dále starostkou

Ostrava, 7.11.2010 11:58, (ROMEA)

Představitelé TOP 09 jsou v šoku, z jednání svého zastupitele v obvodu Mariánské Hory a Hulváky, který díky koalici Nezávislí, KSČM a TOP 09 povede už šesté volební období Liana Janáčková. Podle serveru iDNES.cz tak vzniká "zakázaná" koalice komunistů a TOP 09.

Starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková (Nezávislí), o které bylo v poslední době slyšet hlavně v souvislosti se "sirkovou aférou" před volbami do Senátu, získala na svou stranu opět komunisty, ale i Jiřího Jezerského, který se do zastupitelstva dostal jako jediný z kandidátky TOP 09.

Situace se tak vlastně vůbec nezměnila, protože Jezerský byl dříve v zastupitelstvu za Nezávislé. Nyní však je situace jiná, protože kandidoval za TOP 09 a ta má koalici s KSČM zakázanou. Koalice Nezávislých, KSČM a TOP 09 má v patnáctičlenném zastupitelstvu osm hlasů.

"Je to neomluvitelná situace," zlobí se podle iDNES.cz předseda krajské organizace TOP 09 Pavol Lukša. Jiří Jezerský si tím podle něj zavřel zavřel dveře do TOP 09 jednou provždy.

Jezerský ve vzniklé koalici nevidí nic špatného. "Získal jsem nejvíc preferenčních hlasů. Kandidoval jsem sice za topku, ale jako nestraník. Lidé mi dali velkou důvěru, já ji v práci pro obec nezklamu," tvrdí.

Na spojení komunistů a TOP 09 nevidí nic zajímavého. "Tam není žádné spojení, na komunální úrovni si nehrajeme na parlamentní politiku. Daleko odpornější spojení je v komunální politice koalice ČSSD a ODS. To je do nebe volající zločin," uvedl.

Jezerského se před volbami zastal předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a odmítl diskuze o jeho od¨stoupení z kandidátky kvůli ostrým výrokům na adresu Romů, když se proti jeho kandidatuře postavili lidé z občanské sféry.

Problém na spojení s komunisty nevidí jejich dlouholetá partnerka Janáčková, která kandidovala za vítězné Nezávislé. V komunální politice jde podle ní hlavně o lidi, ne o ideologii.

KAM DÁL?
Schwarzenberg se zastal komunálního lídra TOP 09 Jezerského
Schwarzenberg se přes slib, že tak učiní, k Jezerskému zatím nevyjádřil
Schwarzenberg se k Jezerskému, který chtěl vystřílet Romy, vyjádří v pondělí
Janáčková prohrála, novinář z Reflexu sní její sirky
Janáčková v Senátu končí, porazil jí Maštalíř. Vládní koalice ztrácí v horní komoře většinu
Janáčková se brání. Ukázkou reklamních předmětů jiných stran
Nečas kvůli Janáčkové kličkuje. Napřed se jí zastal, teď se od ní distancuje
Janáčková a kampaň se sirkami
Janáčková se zastala Jezerského, který chtěl vystřílet Romy
Chtěl vystřílet Romy na Bedřišce, nyní je lídrem TOP 09 v Ostravě
Říkat, že chcete vystřílet Romy, není podle soudkyně Bochňákové trestný čin
AUDIO - Senátorka: „…budou tam, klidně s vysokým plotem, elektrikou, mně je to jedno…“

ryz, iDNES.cz
Přečteno: 1238x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Liana JanáčkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo