romea - logo
4. srpna 2020 (úterý)
svátek má Dominik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Třetí slovenskou SuperStar se stala Vierka Berkyová

Bratislava, 17.12.2007 9:25, (ROMEA/ČTK)
Vierka Berkyová
Vierka Berkyová

Vítězkou třetí řady pěvecké soutěže Slovensko hledá SuperStar se stala 16letá Vierka Berkyová z Lučence, která kromě titulu získala také malé nahrávací studio. Vierka ve finále dostala víc hlasů od diváků než druhá finalistka, o rok mladší Dominika Mirgová z Trnavy.

Výsledek se napjaté publikum v hale bratislavské Incheby dozvědělo jen necelou půlhodinu před půlnocí. Vítězka se po oznámení svého jména rozplakala a proud slz dlouho nemohla zdolat. "Jsem v šoku, přála jsem to Dominice," dokázala však ze sebe vypravit. V porotě zasedali Pavol Habera, Dara Rolins a Laco Lučenič.

Berkyová se narodila 23. února 1991. Když jí bylo 13 let, její rodina se odstěhovala do Čech, kde rovněž zkoušela štěstí ve stejné soutěži. Její učitelkou byla známá hudebnice Ida Kelarová. Jelikož Berkyová žije v Plzni, občas jí porota vyčítala český přízvuk. Svým zpěvem však dokázala vyvolat v publiku mrazení.

Během finálového večera děvčata zpívala několik "vypůjčených" hitů včetně skladeb, s nimiž bodovala už v předchozích kolech. Berkyová tak například zazpívala baladu Killing Me Softly od kapely Fugees, při které předvedla beatbox, Mirgová zase Sway od Pussycat Dolls. Nechyběly ani vánoční písně, Mirgová přišla s All I Want For Christmas Is You od Mariah Careyové, Berkyová se Třemi oříšky pro Popelku. Společně si daly hymnu třetí řady Dotkni sa hviezd a spolu s ostatními finalisty zapěly Happy Xmas od Johna Lennona.

Finálové večery této řady sledoval v průměru asi milion Slováků, tedy zhruba čtvrtina. Sledovanost však byla menší než měl například první ročník soutěže, který dokázal k obrazovkám přitáhnout asi 40 procent diváků, rekord tvořil 1,8 milionu. Celkem utratili Slováci na esemeskách na všech třech sériích desítky milionů korun.

Vierka se zařadila k dosavadním SuperStar Katce Koščové a Petrovi Cmorikovi. Ne všem finalistům z předchozích dvou sérií se však podařilo udržet si přízeň fanoušků vlastními písněmi po skončení soutěže. Největší úspěch zaznamenali současná bronzová slavice Zdenka Predná a dvojnásobný zlatý slavík Peter Cmorik. Oba už vydali dvě alba a jejich písně se drží na předních místech hitparád.

Přečteno: 3348x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Zahraniční, Slovensko, EU, SuperstarHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo