romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Tři mladíci a dívka podezřelí z 20 rasistických vražd

Moskva, 5.2.2008 22:28, (ROMEA/ČTK)

Ruská policie dnes zatkla tři mladíky, včetně jednoho středoškoláka, a jednu dívku. Jsou podezřelí, že jako příslušníci hnutí skinheads mají na svědomí nejméně 20 rasistických vražd. Oznámily to ruské úřady.

"Byli zatčeni a obviněni z úmyslných vražd v rámci vyšetřování jedné skupiny skinů, kteří jsou podezřelí, že zavraždili desítky lidí neslovanského vzezření," sdělil představitel ruské prokuratury agentuře Interfax. Pět členů této skupiny, i její údajný šéf, osmnáctiletý student Artur Ryno, již bylo zatčeno dříve.

Podle nevládních organizací je násilí s rasistickým podtextem v Rusku na vzestupu už několik let. Aktivisté si stěžují i na častou netečnost policie a justice v případech, kdy jsou obětí lidé z Kavkazu, střední Asie či Afriky.

Podle moskevské kanceláře mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch bylo loni spácháno v Rusku 74 rasistických vražd, o pětinu více než předchozí rok. Středisko Sova, zaměřené na sledování xenofobie, napočítalo rasistických vražd 67, oproti 61 případům v předloňském roce.

Přečteno: 1117x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rasismus, RuskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo