romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

Tři zelení dostali od strany stop. Podpořili Řápkovou

Praha, 27.5.2010 10:06, (ROMEA)

Předsednictvo Strany zelených podle serveru Aktuálně.cz pozastavilo členství ve straně třem regionálním politikům z Domažlic. Důvodem je jejich písemné prohlášení, že podporují chomutovskou primátorku Ivanu Řápkovou za její razantní přístup k neplatičům nájemného a nesouhlasí s politikou Michaela Kocába, který se těchto lidí zastal, napsal server.

"Autoři tohoto prohlášení se zásadně rozcházejí s programem Strany zelených. Po volbách se tím bude zabývat republiková rada. Budu požadovat, aby se pozastavení členství změnilo na vyloučení," řekl Aktuálně.cz předseda strany Ondřej Liška.

Stop dostali předseda domažlické základní organizace zelených Jiří Anderle, místopředseda Josef Tumpach a revizor Jan Sladký, kteří jsou podepsaní pod stanoviskem "Členové Strany zelených podporují Ivanu Řápkovou".

"Rozhodli jsme se paní Řápkovou podpořit, protože souhlasíme s jejím razantním postupem proti porušování a zneužívání zákonů. Naopak nesouhlasíme s politikou Michaela Kocába, který některými svými výroky budil dojem, že omlouvá takovéto jednání některých občanů města Chomutov. Toto nejsou principy zelené politiky," citoval server z prohlášení.

"Oceňujeme politiku Ivany Řápkové, která šetří veřejné prostředky důsledným postupem proti zneužívání sociální pomoci. Jsme přesvědčeni, že tento názor není ojedinělý a spíše jej považujeme v české společnosti za názor většinový," stojí podle Aktuálně.cz v prohlášení.

Podle tří lokálních zelených politiků se Kocáb, v současnosti vládní zmocněnec pro lidská práva, choval populisticky, když se zastal lidí, kteří byli za nesplnění svých závazků postihováni. "Výsledkem Kocábovy činnosti může být podle našeho názoru naopak prohlubování averze vůči etnikům, která jsou v důsledku toho veřejností pojímána problematicky jako celek. To nechceme," tvrdí podle Aktuálně.cz domažličtí politici.

Strana zelených podle Lišky Kocábovu práci nadále podporuje. Kocába zelení poslali do vlády původně jako ministra pro lidská práva. "Zároveň odsuzujeme politiku Ivany Řápkové v této oblasti," poznamenal Liška.

Liška označil tři domažlické politiky za trojské koně Jany Bobošíkové, která se snaží Stranu zelených poškodit. "Považujeme to za okrajovou aktivitu lidí, kteří si spletli stranu," řekl Aktuálně.cz Liška, podle něhož existují kontakty mezi těmito regionálními politiky a Suverenitou Jany Bobošíkové.

Anderle se proti tomu ohradil. "To určitě odmítám," řekl serveru Aktuálně.cz. Dodal, že on a jeho příznivci se rozhodli podpořit Suverenitu poté, co byl vyškrtnut z kandidátní listiny zelených pro jeho údajné šíření rasismu.

Přečteno: 791x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Volby, Ivana ŘápkováHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo