romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Týden rovných příležitostí pro všechny

Brno, 13.6.2007 9:50, (ROMEA/Iq Roma Servis)

IQ Roma servis, o. s. poskytujícího sociální, poradenské a vzdělávací služby pro sociálně vyloučenou romskou komunitu pořádá Týden rovných příležitostí pro všechny, který bude zahájen společně s představením koncepce Ethnic Friendly zaměstnavatel na tiskové konferencí dne 19. 6. 2006 ve 13:00 hod v místnosti 7A budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí 3/7.

Aktivity uspořádané IQ Roma servisem v týdnu rovných příležitostí pro všechny jsou zaměřeny na posílení důstojnosti a práv všech lidí i skupin, objasnění nebezpečí dopadů předsudků, uznání a ocenění hodnoty i přínosu rozmanitosti, rovnosti všech lidí i skupin a podporu Evropského roku rovných příležitostí pro všechny.

Úterý 19. 6. 2007
Konference „Ehtnic Friendly přístup v zaměstnávání“, která proběhne dne 19. 6. 2007 od 14:00 hod na Krajském úřadu Jihomoravského kraje a jejíž hosty budou především zástupci úřadů a institucí i zaměstnavatelé z Brna a Jihomoravského kraje, je reflexe situace na trhu práce z hlediska rovných příležitostí a diskriminace z důvodu etnického původu. Součástí konference zahájenou 1. náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje, bude také představení koncepce Ethnic Friendly zaměstnavatel, jejíž podstatou je přijímání opatření k zajištění rovného zacházení zaměstnavateli a jejich následné ocenění značkou „Ethnic Friendly zaměstnavatel“. Nad projektem, jehož cílem je přispět k vytváření nediskriminačního prostředí na trhu práce i ve společnosti, převzal záštitu primátor města Brna Roman Onderka a první náměstek hejtmana JMK Ing. Milan Venclík.
(více zde...)

Středa 20. 6. 2007
IQ Roma servis, o. s. pořádá ve středu 20. 6. 2007 od 10:00 hod do 17:00 hod „Den otevřených dveří pro všechny“, během kterého je možné seznámit se blíže s posláním, vizí, zaměstnanci a aktivitami (realizovanými především projekty IQ servis-Systém pro úspěšné uplatnění Romů na trhu práce a Můj život – moje volba. Program pro novou pro novou perspektivu mladé romské generace) a prostory IQ Roma servisu, o. s. Návštěvníci si mohou mimo jiné zkusit trénink EEG biofeedback, vytvořit antidiskriminační plakát a shlédnout divadelní scénu z lekce divadla Fórum pod názvem „Filip skrytý Rom“, kterou si připravili klienti ve spolupráci se zaměstnanci sdružení.

Čtvrtek 21. 6. 2007
Regionální workshop na téma Situace sociálně vyloučených romských komunit v Jihomoravském kraji pořádá IQ Roma servis, o. s. a European Anti Poverty Network ČR, o. s. dne 21.6.2007 od 9:30 hod na Krajském úřadě Jihomoravského kraje.
Cílem workshopu je moonitoring plnění Národního akčního plánu sociálního začleňování na léta 2006 – 2008 v jihomoravském regionu. V rámci workshopu budou mít účastníci prostor pro sdílení dosavadních zkušeností s řešením romské problematiky v obcích tohoto regionu, dále se zaměří na návrh doporučení pro Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k přípravě Národního akčního plánu sociálního začleňování na období 2008-2011.
Mimo jiné bude prezentována expertíza zabývající se programy, kterými regionální instituce přispívají k sociálnímu začleňování Romů.
Workshopu se zúčastní nejen zástupci měst a obcí Jihomoravského kraje, ale i zástupci neziskových organizací zabývajících se romskou problematikou. Příspěvek na této akci bude mít také PhDr. Karel Schwarz (předseda Asociace nestátních neziskových organizací a člen výkonného výboru EAPN) a zástupce/kyně Jihomoravského kraje.
(více zde...)

Pátek 22. 6. 2007
Týden rovných příležitostí bude završen v IQ Roma servisu, o. s. zábavným odpolednem pro klienty a jejich rodinné příslušníky, které proběhne po tiskové konferenci k vyhlášení 12 nejlepších komiksů proti diskriminaci vytvořených žáky 2. stupně základních škol v rámci projektu 2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny. Vítězné komiksy se následně stanou součástí propagačně-vzdělávací kampaně v městě Brně. Projekt byl zaštítěn primátorem města Brna a hejtmanem Jihomoravského kraje.
Tisková konference se uskuteční 22. 6. 2007 od 15:00 hod v IQ Roma servisu, o. s. na Hybešove 41.
(více zde...)

Přečteno: 846x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo