romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Týden rovných příležitostí pro všechny

Brno, 13.6.2007 9:50, (ROMEA/Iq Roma Servis)

IQ Roma servis, o. s. poskytujícího sociální, poradenské a vzdělávací služby pro sociálně vyloučenou romskou komunitu pořádá Týden rovných příležitostí pro všechny, který bude zahájen společně s představením koncepce Ethnic Friendly zaměstnavatel na tiskové konferencí dne 19. 6. 2006 ve 13:00 hod v místnosti 7A budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí 3/7.

Aktivity uspořádané IQ Roma servisem v týdnu rovných příležitostí pro všechny jsou zaměřeny na posílení důstojnosti a práv všech lidí i skupin, objasnění nebezpečí dopadů předsudků, uznání a ocenění hodnoty i přínosu rozmanitosti, rovnosti všech lidí i skupin a podporu Evropského roku rovných příležitostí pro všechny.

Úterý 19. 6. 2007
Konference „Ehtnic Friendly přístup v zaměstnávání“, která proběhne dne 19. 6. 2007 od 14:00 hod na Krajském úřadu Jihomoravského kraje a jejíž hosty budou především zástupci úřadů a institucí i zaměstnavatelé z Brna a Jihomoravského kraje, je reflexe situace na trhu práce z hlediska rovných příležitostí a diskriminace z důvodu etnického původu. Součástí konference zahájenou 1. náměstkem hejtmana Jihomoravského kraje, bude také představení koncepce Ethnic Friendly zaměstnavatel, jejíž podstatou je přijímání opatření k zajištění rovného zacházení zaměstnavateli a jejich následné ocenění značkou „Ethnic Friendly zaměstnavatel“. Nad projektem, jehož cílem je přispět k vytváření nediskriminačního prostředí na trhu práce i ve společnosti, převzal záštitu primátor města Brna Roman Onderka a první náměstek hejtmana JMK Ing. Milan Venclík.
(více zde...)

Středa 20. 6. 2007
IQ Roma servis, o. s. pořádá ve středu 20. 6. 2007 od 10:00 hod do 17:00 hod „Den otevřených dveří pro všechny“, během kterého je možné seznámit se blíže s posláním, vizí, zaměstnanci a aktivitami (realizovanými především projekty IQ servis-Systém pro úspěšné uplatnění Romů na trhu práce a Můj život – moje volba. Program pro novou pro novou perspektivu mladé romské generace) a prostory IQ Roma servisu, o. s. Návštěvníci si mohou mimo jiné zkusit trénink EEG biofeedback, vytvořit antidiskriminační plakát a shlédnout divadelní scénu z lekce divadla Fórum pod názvem „Filip skrytý Rom“, kterou si připravili klienti ve spolupráci se zaměstnanci sdružení.

Čtvrtek 21. 6. 2007
Regionální workshop na téma Situace sociálně vyloučených romských komunit v Jihomoravském kraji pořádá IQ Roma servis, o. s. a European Anti Poverty Network ČR, o. s. dne 21.6.2007 od 9:30 hod na Krajském úřadě Jihomoravského kraje.
Cílem workshopu je moonitoring plnění Národního akčního plánu sociálního začleňování na léta 2006 – 2008 v jihomoravském regionu. V rámci workshopu budou mít účastníci prostor pro sdílení dosavadních zkušeností s řešením romské problematiky v obcích tohoto regionu, dále se zaměří na návrh doporučení pro Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k přípravě Národního akčního plánu sociálního začleňování na období 2008-2011.
Mimo jiné bude prezentována expertíza zabývající se programy, kterými regionální instituce přispívají k sociálnímu začleňování Romů.
Workshopu se zúčastní nejen zástupci měst a obcí Jihomoravského kraje, ale i zástupci neziskových organizací zabývajících se romskou problematikou. Příspěvek na této akci bude mít také PhDr. Karel Schwarz (předseda Asociace nestátních neziskových organizací a člen výkonného výboru EAPN) a zástupce/kyně Jihomoravského kraje.
(více zde...)

Pátek 22. 6. 2007
Týden rovných příležitostí bude završen v IQ Roma servisu, o. s. zábavným odpolednem pro klienty a jejich rodinné příslušníky, které proběhne po tiskové konferenci k vyhlášení 12 nejlepších komiksů proti diskriminaci vytvořených žáky 2. stupně základních škol v rámci projektu 2007: Brno slaví Evropský rok rovných příležitostí pro všechny. Vítězné komiksy se následně stanou součástí propagačně-vzdělávací kampaně v městě Brně. Projekt byl zaštítěn primátorem města Brna a hejtmanem Jihomoravského kraje.
Tisková konference se uskuteční 22. 6. 2007 od 15:00 hod v IQ Roma servisu, o. s. na Hybešove 41.
(více zde...)

Přečteno: 846x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo