romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Údajný extremista Bacík prý už není členem ODS

Praha, 27.1.2008 21:18, (ROMEA/ČTK)

Martin Bacík, který má podle sobotních informací serveru iDnes kontakty s extremisty, dnes vystoupil z ODS. ČTK to řekl manažer moravskoslezské ODS Pavel Hamza. Bacík ale ČTK řekl, že se rozhodl rezignovat pouze na funkci pokladníka bohumínské místní organizace ODS. Podle Bacíka se o jeho setrvání ve straně rozhodne v úterý, kdy se sejde rada bohumínského sdružení ODS.

ČTĚTE TAKÉ
iDnes: Bacík z bohumínské ODS má kontakty s extremisty
Extremistický pochod v Plzni organizoval člen ODS
Vedení místní ODS rezignuje kvůli členství Bureše

"Pro vyjasnění situace, abych mohl v klidu celou kauzu vyjasnit, jsem se rozhodl rezignovat na svůj post pokladníka. Členem strany zůstávám," řekl Bacík. Podle krajského manažera ODS Pavla Hamzy Bacík ze strany vystoupil. "Martin Bacík dnes oznámil místnímu sdružení ODS v Bohumíně, že ukončuje své členství v ODS," uvedl Hamza.

Server iDnes napsal, že třiadvacetiletý student soukromé vysoké školy CEVRO Institut Bacík organizoval nebo spoluorganizoval několik demonstrací Národních korporativistů (NK) - například proti antifašismu loni v Otrokovicích a o pár měsíců dříve v Orlové.

BIS ve své výroční zprávě za předloňský rok zařadila neregistrovanou organizaci NK mezi významné činitele, které v roce 2006 ovlivnily neonacistické hnutí v ČR. Bacík dnes kontakty s extremisty znovu popřel. "U žádných neonacistů a podobných prapodivných individuí jsem nikdy nebyl a nikdy jsem k nim netíhnul," řekl ČTK.

Moravskoslezská ODS se v sobotu od Bacíka distancovala a vyzvala bohumínskou ODS, aby o něm jednala. Šéf bohumínské ODS David Maryška poslal ČTK textovou zprávu, že je na dovolené mimo ČR a vrací se v úterý.

Server dále napsal, že Bacík začínal ve straně Republikáni Miroslava Sládka, kde byl předsedou okresní organizace v Karviné. V roce 2005 od sládkovců odešel a vydal se do Národní strany. Bacíka v této souvislosti podle zjištění ČTK vyšetřovala policie, a to kvůli podezření, že na kandidátku Národní strany jako její volební lídr napsal jména lidí, kteří o tom vůbec nevěděli. Národní strana kvůli tomu musela dva dny před začátkem komunálních voleb v roce 2006 svou kandidátní listinu v Bohumíně stáhnout. Později Bacík podal přihlášku do ODS.

Bohumínský starosta Petr Vícha (ČSSD) v sobotu ČTK řekl, že má neoficiální informace o tom, že Bacík byl v této souvislosti podmíněně odsouzen. "Nebyl jsem odsouzen v žádném případě. Mám důkazy, že jsem nebyl odsouzen k ničemu, k žádnému trestu," zdůraznil dnes Bacík.

Přečteno: 1065x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, ODSHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo