romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V areálu kladenské ubytovny Masokombinát vznikne dětské hřiště

Kladno, 8.2.2010 15:19, (ROMEA)

V areálu kladenské ubytovny Masokombinát, kde žijí sociálně vyloučení lidé, vznikne hřiště pro děti. Oplocenou plochu pro míčové hry s pískovištěm a prolézačkami chce radnice vybudovat za peníze z programu prevence kriminality ministerstva vnitra, sdělila ČTK Olga Pípalová z kladenského magistrátu.

Kromě toho radnice žádá vnitro o prostředky na volnočasové aktivity pro děti ze sociálně vyloučených lokalit a sociálně slabých rodin, přičemž některé zamýšlené akce mají být zaměřeny na romskou kulturu. Podle kladenského primátora Dana Jiránka (ODS) jde o projekty v řádech statisíců korun, celkově by mělo jít o částku mezi jedním a dvěma miliony.

Do ubytovny Masokombinát jsou lidé umístěni většinou rozhodnutím soudu kvůli dluhům na nájemném, případně pro havarijní stav bývalého ubytování. Až na výjimky jsou byty v ubytovně přidělovány romským rodinám. Současný neutěšený stav budovy by se měl podle vedení města časem změnit - ubytovna bude zrekonstruována za evropské peníze určené na revitalizaci kročehlavského sídliště. Práce by podle primátora mohly začít už příští rok.

Nyní se ale podle něj přednostně řeší rekonstrukce budovy Meta, kterou obývají zdravotně postižení. "Je ve velmi špatném technickém stavu, lidé tam navíc platí hodně za energie," podotkl Jiránek. Některým nájemníkům se podle něj dokonce dostává sníh do bytů.

Magistrát v minulosti u Masokombinátu instaloval monitorovací kameru, což podle ředitele městské policie Stanislava Procházky přispělo k většímu pořádku v okolí ubytovny. Zmizely vraky aut a odpadky, které tam sváželi lidé z širokého okolí. Místní také v přilehlém lesíku přestali zakládat ohně.

Přečteno: 851x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo