romea - logo
25. října 2020 (neděle)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Bratislavě došlo k dalšímu rasově motivovanému útoku

Bratislava, 9.3.2007 13:33, (ROMEA)

V Bratislavě došlo už k druhému rasově motivovanému útoku za poslední týden. V blízkosti Hlavního nádraží přepadla skupina mladíků 26 letého Roma z Čadce.

VIDEO
Další rasově motivovaný útok na Slovensku

Podle zjištění policie mladého Roma ve čtvrtek nad ránem mladíci napadli, nadávali mu a ukradli mobilní telefon. Další směrování ve vyšetřování ovlivní až výpovědi dalších dvou osob, jak uvedla Tatiana Kurucová, zástupkyně mluvčího Krajského ředitelství PZ v Bratislavě.

V průběhu týdne je to už druhý rasově motivovaný útok v hlavním městě Slovenska. O víkendu byli napadeni zahraniční studenti z Mexika a Španělska.

Případnou souvislost s útokem na Roma z Čadce policie vyšetřuje.

FOTO: TA3

Přečteno: 1143x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, SlovenskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo