romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Ingušsku vyvražděni muži v romské rodině

Nazraň (Ingušsko, Rusko), 11.9.2007 10:49, (ČTK)

Neznámí pachatelé dnes v noci zastřelili tři členy romské rodiny, otce a dva dospělé syny, v jejich domově v Ingušsku na jihu Ruska. Oznámilo to dnes místní ministerstvo vnitra. Jde o další oběť atentátů páchaných v posledních měsících proti přistěhovalcům do této neklidné oblasti na severním Kavkazu.

Ingušsko sousedí s Čečenskem, které svedlo s Ruskem dvě velké války za nezávislost. Zatímco však v Čečensku boje utichly už před lety a pouze občas dochází k potyčkám s povstalci, v Ingušsku se přestřelky a bombové útoky podle agentury Reuters odehrávají téměř denně. Moskva již byla nucena vyslat do oblasti posily. Nicméně obyvatelé neingušského původu mají strach, že se stanou dalšími oběťmi snahy vypudit přistěhovalce i vyvražďováním celých rodin a zejména ruských učitelek.

Ingušské úřady podle serveru newsru.com tvrdí, že za vražednými útoky stojí arabští emisaři Al-Káidy, kteří prý vyplácejí mladým bojovníkům 2000 až 5000 dolarů (asi 40.000 až 100.000 Kč) za každý útok. Jinak je podle úřadů v republice klid. Podle serveru však nespokojenost místního obyvatelstva budí i brutalita odvetných operací pořádkových sil.

Přečteno: 1266x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, RuskoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo