romea - logo
22. července 2014 (úterý)
svátek má Magdaléna
romano vodi - předplatné
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Karviné začíná romský festival

Karviná, 25.6.2007 15:43, (Romea)reklama

HLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

Kapela Trio Romano zahraje ve čtvrtek v pražském Hard Rock Cafe: romské písně v etno, world a latino rytmech

Praha, 22.7.2014 10:58, (ROMEA)
Známá pražská kapela Trio Romano zahraje ve čtvrtek 24. července od 19.30 hodin v pražském Hard Rock Cafe. Jde o nový prostor v unikátních prostorách románského sklepení ze 13.století - Hard Rock Cafe se nachází v budově, kde bývalo známé pražské železářství "U Rotta", na Malém náměstí v Praze, tedy asi jen padesát metrů od náměstí Staroměstského.
 celý článek

Manifestace Platformy pro sociální bydlení. (FOTO: Jan Čonka)

Martin Šimáček: Kde domov můj? V České republice ne!

Praha, 22.7.2014 10:14, (ROMEA)
Minulý čtvrtek a pátek proběhlo v Praze Národní setkání lidí v bytové nouzi. Chudí lidé bez domova, o jejichž názory mnozí lidé běžně nestojí, za dva dny soustředěné práce přinesli zajímavé návrhy, o které by se nepřekvapivě mohlo opírat řešení problému sociálního bydlení.
Dvě desítky bezdomovců nejen naformulovaly problémy, ale přidaly i možná řešení. Bezdomovci se přitom opřeli o své příběhy. Ty před pěti, deseti či dvaceti lety začínaly často velmi podobně: obyčejným rozvodem, ztrátou zaměstnání, těžkou nemocí, exekucí, přesunem na ubytovnu a … nezájmem okolí jim pomoci. Tím okolím byla nejprve rodina, po ní často i úředník, tedy obec a stát.
 celý článek

Povodně v Bulharsku v červnu 2014 (FOTO: YouTube.com)

Violeta Naydenova: Ničivé záplavy v Bulharsku odhalily katastrofální podmínky bydlení Romů

Varna, 21.7.2014 15:28, (ROMEA)
Nejhůře postiženým územím během červnových záplav v Bulharsku je oblast Asparuhovo ve Varně. Jde o obrovskou tragédii, při níž zmizely celé domy a ulice. Zemřelo celkem 14 lidí, včetně čtyř dětí. Během týdnů následujících po katastrofě jsem danou oblast navštívila a to, co zde můžete vidět, budí pocit apokalypsy.
 celý článek

Diskuse:

Každý diskutující musí dodržovat PRAVIDLA DISKUZE SERVERU Romea.cz. Moderátoři serveru Romea.cz si vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrýt nevhodné příspěvky z diskuse na Romea.cz. Ty pak budou viditelné jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení pravidel mohou moderátoři zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Romea.cz ostatním uživatelům.

Další články z rubrikyRomano voďi

Romano voďi 12/2013

..
romea - logo