romea - logo
19. října 2019 (sobota)
svátek má Michaela
Loading
rozšířené vyhledávaní

V obci pobodaného šéfa pasovské policie demonstrovalo proti neonacismu 500 lidí

Fürstenzell (Německo), 23.12.2008 9:36, (ROMEA)

Asi 500 obyvatel se dnes sešlo v bavorském Fürstenzellu, kde před týdnem neznámý holohlavý útočník pobodal pasovského policejní šéfa Aloise Mannichla. Lidé podle agentury DPA protestovali proti neonacismu a pravicovému extremismu.

Protestující, které neodradil ani vydatný déšť, drželi dva transparenty s nápisy "Občané proti extremismu" a "Solidarita proti násilí". Na začátku a na konci tiché dvacetiminutové demonstrace zazněly kostelní zvony.

V obci, kde žije 7800 obyvatel, se letos podle DPA konaly už dvě demonstrace proti extremistické Národnědemokratické straně Německa (NPD). Ve staré fürstenzellské kavárně se prý totiž pravidelně scházejí příznivci krajní pravice.

Mannichla v pátek lékaři propustili z pasovské nemocnice, protože se prý zotavil rychleji, než se původně domnívali. Policejní šéf tehdy opětovně vyzval k dalšímu boji proti pravicovému extremismu a proti násilí, které vyvolává.

Po neznámém útočníkovi policie nadále pátrá. Do akce jsou kvůli příhraniční poloze obce zapojeny i rakouské a české úřady.

KAM DÁL?
Police zatkla podezřelé z atentátu na šéfa policie v Pasově
Neonacista pobodal šéfa policie v Pasově

Přečteno: 2061x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Německo, EU, Neonacismus, Extremismus



HLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky







..
romea - logo