romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

V obci pobodaného šéfa pasovské policie demonstrovalo proti neonacismu 500 lidí

Fürstenzell (Německo), 23.12.2008 9:36, (ROMEA)

Asi 500 obyvatel se dnes sešlo v bavorském Fürstenzellu, kde před týdnem neznámý holohlavý útočník pobodal pasovského policejní šéfa Aloise Mannichla. Lidé podle agentury DPA protestovali proti neonacismu a pravicovému extremismu.

Protestující, které neodradil ani vydatný déšť, drželi dva transparenty s nápisy "Občané proti extremismu" a "Solidarita proti násilí". Na začátku a na konci tiché dvacetiminutové demonstrace zazněly kostelní zvony.

V obci, kde žije 7800 obyvatel, se letos podle DPA konaly už dvě demonstrace proti extremistické Národnědemokratické straně Německa (NPD). Ve staré fürstenzellské kavárně se prý totiž pravidelně scházejí příznivci krajní pravice.

Mannichla v pátek lékaři propustili z pasovské nemocnice, protože se prý zotavil rychleji, než se původně domnívali. Policejní šéf tehdy opětovně vyzval k dalšímu boji proti pravicovému extremismu a proti násilí, které vyvolává.

Po neznámém útočníkovi policie nadále pátrá. Do akce jsou kvůli příhraniční poloze obce zapojeny i rakouské a české úřady.

KAM DÁL?
Police zatkla podezřelé z atentátu na šéfa policie v Pasově
Neonacista pobodal šéfa policie v Pasově

Přečteno: 2061x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Německo, EU, Neonacismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo