romea - logo
10. prosince 2019 (úterý)
svátek má Julie
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Praze pokračuje festival Otevřená náruč, zaměřený na menšiny

Praha, 15.3.2007 12:54, (ČTK)

Na menšiny a menšinové žánry je zaměřen festival Otevřená náruč, který dnes pokračoval v Praze. Speciální řadu představení a koncertů pořádá už počtvrté Národní divadlo v Praze.

Poté, co v pondělí tuto přehlídku zahájil v historické budově české první scény italský sbor Společnosti tridentských horolezců s osmdesátiletou tradicí, vystoupil dnes večer na jevišti Stavovského divadla celosvětově úspěšný indický tanečník Astad Deboo. Jeho umění vychází z klasických indických tanců a asijských bojových umění. Velice odvážně je kombinuje s prvky moderního tance, a tím přitahuje pozornost řady choreografů a hudebníků.

Deboo spolupracoval například s Pinou Bauschovou a podílel se na choreografii primabaleríny Maji Plisecké. Vystupoval ve více než 60 zemích. Známé jsou jeho aktivity pro neslyšící.

Vystoupil například na 50. výročí Amerického festivalu tance v Durhamu v Severní Karolíně a na Festivalu Spolet v Charlestonu v Jižní Karolíně. Své umění předvedl i královské rodině v Japonsku a Thajsku a představil se také se skupinou Pink Floyd v Londýně. V Praze ho doprovázeli bubeníci s Manipuru.

Festival Otevřená náruč zakončí 16. března v Divadle Kolowrat Múzická škola umění pro zdravotně handicapované žáky z Ostravy - Mariánských Hor. Program bude sestaven z ukázek tvůrčího procesu při dramatické, hudební, výtvarné a taneční výchově.

Přečteno: 1163x
 

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo