romea - logo
6. srpna 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřiška

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze pokračuje festival Otevřená náruč, zaměřený na menšiny

Praha, 15.3.2007 12:54, (ČTK)

Na menšiny a menšinové žánry je zaměřen festival Otevřená náruč, který dnes pokračoval v Praze. Speciální řadu představení a koncertů pořádá už počtvrté Národní divadlo v Praze.

Poté, co v pondělí tuto přehlídku zahájil v historické budově české první scény italský sbor Společnosti tridentských horolezců s osmdesátiletou tradicí, vystoupil dnes večer na jevišti Stavovského divadla celosvětově úspěšný indický tanečník Astad Deboo. Jeho umění vychází z klasických indických tanců a asijských bojových umění. Velice odvážně je kombinuje s prvky moderního tance, a tím přitahuje pozornost řady choreografů a hudebníků.

Deboo spolupracoval například s Pinou Bauschovou a podílel se na choreografii primabaleríny Maji Plisecké. Vystupoval ve více než 60 zemích. Známé jsou jeho aktivity pro neslyšící.

Vystoupil například na 50. výročí Amerického festivalu tance v Durhamu v Severní Karolíně a na Festivalu Spolet v Charlestonu v Jižní Karolíně. Své umění předvedl i královské rodině v Japonsku a Thajsku a představil se také se skupinou Pink Floyd v Londýně. V Praze ho doprovázeli bubeníci s Manipuru.

Festival Otevřená náruč zakončí 16. března v Divadle Kolowrat Múzická škola umění pro zdravotně handicapované žáky z Ostravy - Mariánských Hor. Program bude sestaven z ukázek tvůrčího procesu při dramatické, hudební, výtvarné a taneční výchově.

Přečteno: 1171x
 

Kam dál:

Štítky:  

KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo