romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V roce 2011 začnou vysílat dvě romské celoplošné televizní stanice

Praha, 31.12.2010 10:00, (ROMEA)
Technika nakoupena, manažeři najati, stačí jen začít vysílat...

Je rozhodnuto! Český televizní trh by se měl v právě začínajícím roce 2011 rozrůst o další digitální stanice. Na jaře začne vysílat první romská celoplošná televizní stanice ROMEA TV, v druhé polovině roku by se měl rozjet i druhý specializovaný zpravodajský kanál RT24.

ROMEA TV bude plnoformátová stanice a jejím cílem je se stát nejvážnějším konkurentem současných televizí. ROMEA TV na svoji stranu již zlákala zkušené manažery. Mnozí působili hlavně na Nově, v ČT nebo na Primě.

„Mohli jsme si to dovolit, jednoduše jsme ty lidi přeplatili,“ uvedl exkluzivně pro server Romea.cz budoucí ředitel romské televize, který chce zůstat až do zahájení vysílání v anonymitě. „Náklady na provoz jsou obrovské, ale to není problém. Domluvili jsme se s vedením parlamentních stran, že veškeré své černé finanční fondy věnují na start a provoz naší vaší televize. Stali jsme se tak prakticky nejbohatší televizní stanicí ve střední Evropě,“ dodal ředitel s tím, že se jedná o jeden z bodů tajné dohody, kterou uzavřeli koaliční lídři s prezidentem Václavem Klausem v úterý 21. prosince na Pražském hradě.

Server Romea.cz se pokusil ověřit tvrzení budoucího televizního ředitele u předsedy poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petra Gazdíka. „Já dodržuji své slovo a dohody, o kterých se domluvíme, že nebudou zveřejněny, tak je nezveřejníme. Omlouvám se, na tuto otázku vám nemohu odpovědět. Je to jakási úcta k panu prezidentovi, který tu dohodu zaštítil. Já myslím, že vy i občané uvidí v nejbližších hodinách, dnech a týdnech to, co se bude dít,“ uvedl Gazdík.

Pouhý den po uzavření tajné hradní dohody mimořádně zasedla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a dvě digitální licence romské televizi přiklepla. „Romové by měli mít vlastní televizní kanál a ne jeden. Rozhodnutí o přidělení hned dvou licencí bylo odhlasováno jednomyslně,“ uvedl tiskový mluvčí RRTV.

Diváci se mohou podle programové ředitelky romské televize těšit na filmy Tony Gatlifa, hvězdou televize by měl být i Yul Bryner, Michael Caine a nebudou chybět ani pravidelné pondělní grotesky s Charlie Chaplinem. „Chystáme i takovou zvláštnost. Již nyní tvůrci filmu Avatar černobílé grotesky speciálně pro ROMEA TV upravují a v druhé polovině roku naši diváci uvidí Charlieho Chaplina barevně a ještě k tomu ve 3D,“ uvedla programová ředitelka pro Romea.cz.

ROMEA TV a RT24 se stanou součástí vysílací sítě 1, tzv. veřejnoprávního multiplexu.

Tato zpráva byla zveřejněna v rámci silvestrovského zpravodajství serveru Romea.cz na konci roku 2010 a není pravdivá.

DALŠÍ SILVESTROVSKÉ ZPRÁVY
Vandas je novým vládním zmocněncem pro lidská práva
Silvestrovské vydání Desetiminutovky aneb občas se něco nepovede (VIDEO)

redakce, ROMEA, Silvestrovská směna serveru Romea.cz
Přečteno: 1805x
 

Kam dál:

Štítky:  

SilvestrHLAVNÍ ZPRÁVY

 ..
romea - logo