romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Třebíči byl brutálně napaden vsetínský Rom

Třebíč, 19.12.2008 16:15, (-)

Jednatřicetiletý Rom, otec pěti dětí, Václav Tulej ze Vsetína byl 4. 12. 2008 v odpoledních hodinách surově napaden a zmlácen. Bylo mu pachateli vyhrožováno, že jej zabijí.

Václav Tulej po dlouhé době snažení sehnal práci u soukromé detektivní agentury Briston Corporation, která se převážně zaměřuje na ostrahu a hlídání obchodních domů Billa. Jeho nadřízeným mu bylo sděleno, že bude jezdit po celé republice. Prvním městem, kde měl hlídat, byla Billa v Třebíči. Václav Tulej byl velmi natěšený, když si pro něj jeho nadřízení přijeli do Vsetína a odvezli jej až přímo na pracoviště. Než nastoupil do obchodního domu Billa, byl jejím vedoucím upozorněn, že musí bedlivě hlídat, protože tam chodí krást romské děti. 4. 12. 2008 zahlédl Václav u cukrovinek skupinku 3 - 4 Romů. Šel za nimi a varoval je, že tam hlídá, tak ať nekradou. Neviděl, že by něco vzali. Oni po chvíli odešli. Vzápětí za ním přišel vedoucí prodejny a sdělil mu, že ho tam už nechce, prý má okamžitě opustit pracoviště. Údajně se prý ztratily nějaké čokolády a on, že špatně hlídá. Václava to sice mrzelo, ale poslechl a odešel na ubytovnu pro své věci.

V půl třetí mu volala vedoucí z Bristonu, paní Žižková, že nemá nikam chodit, za chvíli prý přijedou její spolupracovníci, kteří ho odvezou domů do Vsetína. Místo domů do Vsetína jej však odvezli na odlehlé místo za Třebíč a tam mu dali na ruce pouta a brutálně ho zbili. Pod pohrůžkou zabití, s pistolemi v rukou, z něj vymámili přiznání, že viděl, jak Romové kradli čokolády. Toto vynucené "přiznání" si natočili na mobilní telefon. Pak vytáhli z auta řetězy a chtěli ho přivázat za auto, že jej usmýkají k smrti, řekne-li něco policii. Václav je prosil, ať ho nechají žít, že má doma manželku a 5 dětí. Poté ho nechali zbitého na místě a odjeli. V autě odvezli i jeho osobní věci. V igelitce měl oblečení a peněženku, ve které měl 1500,-Kč.

Václavovi se podařilo dojit k prvním domům, odkud mu lidé zavolali pomoc. Přijela záchranka a odvezla ho do třebíčské nemocnice. Tam byl vyšetřen a z lékařského nálezu vyplývá, že byl opravdu surově zbit. Udělal však chybu, když se nechal druhého dne propustit na reverz. Bál se, že jej útočníci zabijí, protože jim slíbil, že je neudá na Policii, jenomže nemocnice o tomto napadení informovala Policii ČR. Tam podal Václav Tulej výpověď a trestní oznámení. V současné době je v domácí péči, ale pravidelně dochází na kontroly k lékaři.

Daniela Cincibusová
Přečteno: 2737x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, NapadeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo