romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Živé knihovně nebudou knihy, ale lidé

Praha, 20.6.2007 14:24, (Romea/OPIM)

Organizace na podporu integrace menšin zve všechny zájemce do nově vzniklé Živé knihovny, kde budou namísto knih půjčování lidé, kteří ve svém každodenním životě čelí předsudkům a stereotypům. Cílem projektu je zmírnit tyto postoje ve společnosti.

Možnost půjčit si např. imigranta, vozíčkáře, Roma, feministku, bezdomovce, úředníka či homosexuála bude mít veřejnost 23. června na festivalu United Islands of Prague na Střeleckém ostrově a 27.-28. července na festivalu Music in the Park ve Stromovce.

Před vypůjčením osoby alias knihy se zájemce zaregistruje, svým podpisem potvrdí, že souhlasí s výpůjčními pravidly a na stanovenou dobu získá možnost osobně a v soukromí si knihu přečíst či si s ní pohovořit a podiskutovat. Na věrné čtenáře a posluchače bude čekat překvapení!

Přečteno: 924x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo