romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Živé knihovně nebudou knihy, ale lidé

Praha, 20.6.2007 14:24, (Romea/OPIM)

Organizace na podporu integrace menšin zve všechny zájemce do nově vzniklé Živé knihovny, kde budou namísto knih půjčování lidé, kteří ve svém každodenním životě čelí předsudkům a stereotypům. Cílem projektu je zmírnit tyto postoje ve společnosti.

Možnost půjčit si např. imigranta, vozíčkáře, Roma, feministku, bezdomovce, úředníka či homosexuála bude mít veřejnost 23. června na festivalu United Islands of Prague na Střeleckém ostrově a 27.-28. července na festivalu Music in the Park ve Stromovce.

Před vypůjčením osoby alias knihy se zájemce zaregistruje, svým podpisem potvrdí, že souhlasí s výpůjčními pravidly a na stanovenou dobu získá možnost osobně a v soukromí si knihu přečíst či si s ní pohovořit a podiskutovat. Na věrné čtenáře a posluchače bude čekat překvapení!

Přečteno: 924x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo