romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Václav Prokůpek, ukázkový exemplář zlínské kandidátky Dělnické strany

Zlín, 17.12.2009 13:20, (RH)

Na Romano hangos se už vícekrát, naposledy 11. prosince, obracela telefonicky Marie Wünschová z Rokycan s žádostí o pomoc ve svém sporu s Václavem Prokůpkem.

Jde o dlouholetého člena Dělnické strany (DS), nyní „dvojku“ zlínské kandidátky DS pro parlamentní volby 2010, který ve vyhledávačích figuruje mj. jako aktér řady podvodů.

Na Plzeňsku se měl podle webu obohacovat jako falešný advokát, vystupoval i jako exmanžel Lucie Talmanové. Před lety založil hnutí na podporu Vratislava Kutala, obviněného z vraždy v kauze lehkých topných olejů. Prokůpek vystupuje jménem různých institucí, rád vyhrožuje soudy i fyzickým násilím. Z Wünschové, která je zjevně nešťastnou ženou staršího věku a podle způsobu projevu i snadným objektem k manipulaci a podvodu, měl vylákat větší množství peněz.

Tento způsob obživy mu ale nebrání v politických aktivitách v prostředí krajní pravice, která se přitom ohání bojem proti kriminalitě jménem „slušných lidí“. Prokůpek už před lety patřil k lídrům koalice Právo a spravedlnost, stále se angažuje v DS a přispívá do Dělnických listů. Prokůpek je z minulosti znám také autorovi tohoto textu. Tehdejší lídr plzeňské DS si na něj v lednu 2006 kvůli rukopisu článku Hnědí a zelení (nyní na www.blisty.cz) celkem úspěšně stěžoval u děkana Fakulty sociálních studií MU, tehdejšího zaměstnavatele autora.

RH poskytlo M. Wünschové adresy vlivnějších médií, její komplikovaná kauza asi nemá takovou atraktivitu, aby se do nich dostala. Tudíž profil jednoho z kádrů DS zveřejňujeme alespoň takto pro případ, že by DS zase něco vykřikovala o „cikánské zločinnosti“.

Vyšlo v Romano hangos 22-2009 na www.srnm.cz

Přečteno: 1977x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Rasismus, Neonacismus, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo