romea - logo
27. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Alexandr
Loading
rozšířené vyhledávaní

Václav Prokůpek, ukázkový exemplář zlínské kandidátky Dělnické strany

Zlín, 17.12.2009 13:20, (RH)

Na Romano hangos se už vícekrát, naposledy 11. prosince, obracela telefonicky Marie Wünschová z Rokycan s žádostí o pomoc ve svém sporu s Václavem Prokůpkem.

Jde o dlouholetého člena Dělnické strany (DS), nyní „dvojku“ zlínské kandidátky DS pro parlamentní volby 2010, který ve vyhledávačích figuruje mj. jako aktér řady podvodů.

Na Plzeňsku se měl podle webu obohacovat jako falešný advokát, vystupoval i jako exmanžel Lucie Talmanové. Před lety založil hnutí na podporu Vratislava Kutala, obviněného z vraždy v kauze lehkých topných olejů. Prokůpek vystupuje jménem různých institucí, rád vyhrožuje soudy i fyzickým násilím. Z Wünschové, která je zjevně nešťastnou ženou staršího věku a podle způsobu projevu i snadným objektem k manipulaci a podvodu, měl vylákat větší množství peněz.

Tento způsob obživy mu ale nebrání v politických aktivitách v prostředí krajní pravice, která se přitom ohání bojem proti kriminalitě jménem „slušných lidí“. Prokůpek už před lety patřil k lídrům koalice Právo a spravedlnost, stále se angažuje v DS a přispívá do Dělnických listů. Prokůpek je z minulosti znám také autorovi tohoto textu. Tehdejší lídr plzeňské DS si na něj v lednu 2006 kvůli rukopisu článku Hnědí a zelení (nyní na www.blisty.cz) celkem úspěšně stěžoval u děkana Fakulty sociálních studií MU, tehdejšího zaměstnavatele autora.

RH poskytlo M. Wünschové adresy vlivnějších médií, její komplikovaná kauza asi nemá takovou atraktivitu, aby se do nich dostala. Tudíž profil jednoho z kádrů DS zveřejňujeme alespoň takto pro případ, že by DS zase něco vykřikovala o „cikánské zločinnosti“.

Vyšlo v Romano hangos 22-2009 na www.srnm.cz

Přečteno: 1975x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Rasismus, Neonacismus, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo