romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Vídni protestovali Romové proti odebírání otisků prstů Romům v Itálii

Vídeň, 11.7.2008 16:24, (ROMEA)

Zástupci romských organizací, kteří se účastní setkání OBSE zaměřeného na romskou politiku, zorganizovali ve Vídni protestní pochod proti násilným útokům na Romy a Sinti v Itáli. Romové rovněž protestovali proti etnicky motivovaným "bezpečnostních opatření", které přijala italská vláda směrem k Romům a Sintům, týkající se zejména snímání otisků prstů Romům a romských dětem.

ČTĚTE TAKÉ
Europoslanci vyzvali Itálii, aby neodebírala otisky prstů Romům
Řadě europoslanců se nelíbí sběr otisků prstů u Romů v Itálii
Itálie začala odebírat otisky prstů Romům a jejich dětem

Zástupci občanské společnosti jsou znepokojeni zvýšenou nejistotou Romů a Sintů v Itálii. Podle nich dosáhly v posledních měsících projevy rasismu a xenofobie vůči Romům nových a šokujících rozměrů. Italským autoritám se nepodařilo odsoudit násilí a agresivitu vůči Romům a nikdo nebyl dosud povolán k odpovědnosti navzdory vážně rostoucímu počtu incidentů a anti-romských pogromů vedoucích k demolici romských táborů a jejich zapalování.

"Odebrání otisků prstů Romům a Sintům je konkrétní akt rasové diskriminace, a my žádáme italské orgány, aby okamžitě ukončily tuto etnickou evidenci," uvádí se v tiskové zprávě, kterou má server Romea.cz k dispozici.

Pochod začal před budovou Agentury základních práv (Fudnamental Rights Agency) diskuzí s hlavními zástupci této organizace.

KAM DÁL
SPECIÁL: Všechny články věnované Itálii

Přečteno: 1451x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Itálie, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo