romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Vídni protestovali Romové proti odebírání otisků prstů Romům v Itálii

Vídeň, 11.7.2008 16:24, (ROMEA)

Zástupci romských organizací, kteří se účastní setkání OBSE zaměřeného na romskou politiku, zorganizovali ve Vídni protestní pochod proti násilným útokům na Romy a Sinti v Itáli. Romové rovněž protestovali proti etnicky motivovaným "bezpečnostních opatření", které přijala italská vláda směrem k Romům a Sintům, týkající se zejména snímání otisků prstů Romům a romských dětem.

ČTĚTE TAKÉ
Europoslanci vyzvali Itálii, aby neodebírala otisky prstů Romům
Řadě europoslanců se nelíbí sběr otisků prstů u Romů v Itálii
Itálie začala odebírat otisky prstů Romům a jejich dětem

Zástupci občanské společnosti jsou znepokojeni zvýšenou nejistotou Romů a Sintů v Itálii. Podle nich dosáhly v posledních měsících projevy rasismu a xenofobie vůči Romům nových a šokujících rozměrů. Italským autoritám se nepodařilo odsoudit násilí a agresivitu vůči Romům a nikdo nebyl dosud povolán k odpovědnosti navzdory vážně rostoucímu počtu incidentů a anti-romských pogromů vedoucích k demolici romských táborů a jejich zapalování.

"Odebrání otisků prstů Romům a Sintům je konkrétní akt rasové diskriminace, a my žádáme italské orgány, aby okamžitě ukončily tuto etnickou evidenci," uvádí se v tiskové zprávě, kterou má server Romea.cz k dispozici.

Pochod začal před budovou Agentury základních práv (Fudnamental Rights Agency) diskuzí s hlavními zástupci této organizace.

KAM DÁL
SPECIÁL: Všechny články věnované Itálii

Přečteno: 1451x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Itálie, EUHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo