romea - logo
17. srpna 2018 (pátek)
svátek má Petra
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve východoslovenské Lomňičce uhořela matka se čtyřmi dětmi

Lomňička (Slovensko), 15.3.2011 14:12, (ROMEA)

V noci z neděle na pondělí uhořela ve východoslovenské obci Lomnička matka se čtyřmi malými dětmi. Mezi nimi byl také necelý týden starý novorozenec. Otec dětí bojuje v košické nemocnici o život, jelikož při požáru utrpěl popáleniny třetího stupně na 63 procentech těla. Příčina požáru není doposud potvrzená. Důkazy zatím nasvědčují rozšíření ohně z kamen na tuhé palivo. Ten potom zachvátil celý dům.

Požár se přivolaní záchranáři snažili uhasit přes čtyři a půl hodiny. Když po jeho spacifikaci vešli do torza domu, našli už jen zuhelnatělá těla obětí.

Babička dětských obětí požáru pro slovenský zpravodajský server korzar.sk uvedla: "Keď som sa to dozvedela, odpadla som. Viera prišla iba v piatok z pôrodnice, malému Kevinovi chceli robiť krstiny."

K tragické události došlo v těsné blízkosti domu, který před rokem čekal podobný osud. Při loňském požáru zahynula dvouletá dívka.

lh, korzar.sk, rpa.sk
Přečteno: 1173x

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ZahraničníHLAVNÍ ZPRÁVY

Matka romského dítěte, které mělo údajně stát na začátku konfliktu v brouzdališti v Dubí, poskytla 11. 8. 2018 rozhovor serveru Romea.cz (FOTO: repro ROMEA TV)

videoVIDEO: Nové svědectví z rvačky na koupališti v Dubí. Konflikt měla vyprovokovat "bílá" žena. Hodila s romským dítětem do bazénku

12.8.2018 11:45
Koupaliště Plivátko v Dubí je momentálně asi nejznámější v celé naší republice. Jak již server Romea.cz informoval zřejmě banální incident nebo dokonce jen hra dětí v brouzdališti vyvolala hádku a následně i rvačku nejdříve mezi "bílou" a romskou ženou. Pak se do bitky zapojili i muži. I když se celá událost odehrála už v úterý, do dnešního dne média nezveřejnila výpověď ani jednoho Roma nebo Romky.
 celý článek

Michal Koky, student druhého ročníku farmacie na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně (FOTO: archiv Michala Kokyho)

Student farmacie Michal Koky: Lidé si myslí, že jsem Ital nebo Řek

8.8.2018 0:01
Michal Koky studuje druhým ročníkem farmacii na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. „Zdravotnictví mě lákalo už od dětství. Vždy jsem věděl, že se v budoucnu chci pohybovat v této sféře. Na gymnáziu mě ze všech předmětů nejvíce bavila chemie. Farmacie zahrnuje obě tyto oblasti, a tak jsem si ji vybral jako studijní obor,“ přibližuje Michal.
 celý článek

Ilustrační FOTO

Banální konflikt v brouzdališti vedl k rvačce. Několik Romů mělo zbít mladého muže. Policie rasistický podtext prozatím nevyšetřuje

8.8.2018 21:57
Na koupališti v severočeském Dubí došlo ke rvačce, kterou vyvolala roztržka mezi matkami na dětském brouzdališti. Skupina několika Romů pak měla brutálně zbít mladíka, který se zastal jedné z žen. O situaci informovali svědci přes sociální sítě a událost vyvolala vlnu protiromských rasistických příspěvků. Policie však okolnosti případu teprve prošetřuje a zatím vyloučila rasový motiv incidentu.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo