romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Žďáru n.S. odstartoval vícežánrový festival Modré dny

Žďár nad SÁzavou, 13.11.2009 12:06, (ROMEA)

Dvě výstavy fotografií zaměřené na rasismus, příběhy cizinců v České republice a neonacismus ve výstavních prostorách Staré radnice ve Žďáru nad Sázavou zahájily sedmý ročník vícežánrového festivalu Modré dny. Spojujícím prvkem je téma rasismu a vzrůstající extremistické nálady české společnosti. ČTK to řekla mluvčí festivalu Eva Fruhwirtová.

První den festivalu završí večerní koncert houslistky Gabriely Demeterové v městském divadle. V doprovodu klavíristy Petra Jiříkovského přednese Demeterová mimo jiné Beethovenovu houslovou sonátu číslo osm.

Festivalový program potrvá do 11. prosince. Zahrnuje vedle výstav filmové projekce, besedy, divadelní představení a umělecké dílny. Jedním z vrcholů přehlídky bude Megakoncert proti rasismu v pondělí 16. listopadu v kulturním domě. "Vystoupí na něm Michal Hrůza, Petr Bende, Xindl X a skupiny Guločar a MIG 21," uvedla Fruhwirtová.

Mluvčí upozornila také na výstavu černobílých fotografií legendy české fotografie Jindřicha Štreita z předměstí Olomouce a industriálního prostředí v Polsku a galakoncert Lucie Bílé. Podrobný festivalový program najdou zájemci na webových stránkách www.modredny.cz.

Celoroční činnost Modrých dnů zastřešuje nezisková organizace Modrý svět, zabývající se na Vysočině dlouhodobě prevencí sociálně-patologických jevů se zaměřením na děti, studenty, pedagogy, rodiče i širší veřejnost.

Přečteno: 802x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, Festival, Rasismus, Neonacismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo