romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve Žďáru n.S. odstartoval vícežánrový festival Modré dny

Žďár nad SÁzavou, 13.11.2009 12:06, (ROMEA)

Dvě výstavy fotografií zaměřené na rasismus, příběhy cizinců v České republice a neonacismus ve výstavních prostorách Staré radnice ve Žďáru nad Sázavou zahájily sedmý ročník vícežánrového festivalu Modré dny. Spojujícím prvkem je téma rasismu a vzrůstající extremistické nálady české společnosti. ČTK to řekla mluvčí festivalu Eva Fruhwirtová.

První den festivalu završí večerní koncert houslistky Gabriely Demeterové v městském divadle. V doprovodu klavíristy Petra Jiříkovského přednese Demeterová mimo jiné Beethovenovu houslovou sonátu číslo osm.

Festivalový program potrvá do 11. prosince. Zahrnuje vedle výstav filmové projekce, besedy, divadelní představení a umělecké dílny. Jedním z vrcholů přehlídky bude Megakoncert proti rasismu v pondělí 16. listopadu v kulturním domě. "Vystoupí na něm Michal Hrůza, Petr Bende, Xindl X a skupiny Guločar a MIG 21," uvedla Fruhwirtová.

Mluvčí upozornila také na výstavu černobílých fotografií legendy české fotografie Jindřicha Štreita z předměstí Olomouce a industriálního prostředí v Polsku a galakoncert Lucie Bílé. Podrobný festivalový program najdou zájemci na webových stránkách www.modredny.cz.

Celoroční činnost Modrých dnů zastřešuje nezisková organizace Modrý svět, zabývající se na Vysočině dlouhodobě prevencí sociálně-patologických jevů se zaměřením na děti, studenty, pedagogy, rodiče i širší veřejnost.

Přečteno: 810x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Hudba, Festival, Rasismus, Neonacismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo