romea - logo
27. ledna 2021 (středa)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vedení ČSSD se dohodlo se zástupcem mostecké buňky na úpravě xenofobního billboardu

Praha, 17.9.2010 13:41, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO)

Xenofobní billboard, který vyvěsila mostecká sociální demokracie, bude podle dnešního vyjádření ČSSD v současné podobě stažen a dojde k úpravě hesla. Vedení ČSSD požádalo mosteckou organizaci sociální demokracie, aby v kampani před komunálními volbami nepoužívala billboardy s kontroverzním nápisem. Stranické vedení očekává, že mostečtí sociální demokraté se budou výzvou zabývat a zareagují na ni, řekl novinářům po dnešním jednání grémia strany úřadující předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka. Mostecká organizace ČSSD nevyhověla ve středu dřívější Sobotkově žádosti a jednomyslně rozhodla, že billboardy s textem "Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Jeden stát, jedna pravidla!" z ulic neodstraní.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Prohlášení Politického grémia ČSSD k politickému zneužívání problémů menšin

Vedení sociální demokracie soudí, že interpretace nápisu může celostátně poškodit dlouhodobou pověst nejsilnější opoziční strany. "Komunální kampaně jsou decentralizované, nejsou řízeny z ústředí. Ale platí, že jsme jedna ČSSD, ne federace," zdůraznil Sobotka. Poukázal na to, že ČSSD odmítá projevy národnostní nesnášenlivosti a extremismu.

Na dnešní jednání grémia měli přijet mostecký volební lídr Karel Novotný i šéf severočeské stranické organizace Petr Benda. Dostavil se ale jen poslanec a místopředseda místní mostecké i krajské organizace Josef Tancoš. "Budeme večer mimořádně jednat o tom, jak billboard uvést do souladu s názorem grémia ČSSD. Jednou z možností je nějak upravit to heslo," řekl iDnes po jednání v Lidovém domě Tancoš.

Grémium ČSSD požádalo také krajskou a okresní mosteckou organizaci sociální demokracie, aby místní buňce nařídily používání sloganu ukončit.

Předseda mostecké ČSSD Lubomír Holý ČTK řekl, že dnes v podvečer je svoláno nejprve zasedání užšího vedené místní ČSSD, poté jsou svoláni i všichni kandidáti. Mají společně rozhodnout, jak se k žádosti postaví. Uvedl pouze, že existuje více variant řešení.

Holý nedávno připustil, že použitý slogan je na hraně, ale přesto ho místní ČSSD chce používat i nadále. Podle něj je důsledkem konkrétní situace v Mostě. Radnice o 20 procent snížila nájemné skupině lidí bydlících na sídlišti Chanov, ačkoli zde byly vysoké dluhy na nájemném. V létě se Most rozhodl slevu zrušit, protože místo očekávaného snížení dluhů na nájemném začala jejich výše růst ještě rychleji.

VIDEO
Bohuslav Sobotka ke kampani v Mostě

KAM DÁL?
Prohlášení Politického grémia ČSSD k politickému zneužívání problémů menšin
Kontroverzní billboardy mostecké ČSSD projedná vedení strany
Mostecká ČSSD rozhodla: Xenofobní billboard zůstane v ulicích
Sobotka nejdříve xenofobní heslo hájil, nyní požaduje jeho stažení
Mostecká ČSSD rozehrává nebezpečnou hru s nenávistí vůči menšinám
Předvolební populismus: Korytáři všech stran se spojili
Kostlán: Někteří lidé mají xenofobii vrostlou pod kůži
Nulová tolerance nejslabší

ČTK, ryz, iDNES.cz,
Přečteno: 870x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Rasismus, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo