romea - logo
20. května 2022 (pátek)
svátek má Zbyšek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Video-důkaz: Bátora se účastnil přednášky extremistické Vlastenecké fronty spolu s nejtvrdším jádrem českých antisemitů

Praha, 1.9.2011 13:03, (ROMEA)
ilustrační foto

Redakce serveru Romea.cz přináší přímý důkaz, že se předseda sdružení Akce D.O.S.T. Ladislav Bátora účastnil minimálně jedné z přednášek extremistické Vlastenecké fronty společně s lidmi, kteří tvoří nejtvrdší jádro českých antisemitů. Jde o video pořízené jedním nezávislým novinářem (jehož jméno redakce zná) v sobotu 17. 12. 2005, v ulici Ve smečkách 25, v Praze 1. Tehdy tato místnost se vchodem rovnou z chodníku, pravděpodobně patřila pražskému magistrátu či městské části Praha 1 a byla lehce k pronajmutí.

VIDEO
Ladislav Bátora na akci Vlastenecké fronty 17. 12. 2005 v Praze

Ten den zde proběhla přednáška Petra Kalinovského, tehdejšího mluvčího militantního neonacistického hnutí Národní odpor. Kalinovský, který mimo jiné ohlašoval a organizoval protižidovskou demonstraci Maiselovou ulicí v lednu 2003, zde hovořil na téma Historie, příčiny a vývoj českého protižidovství.

Z videa jasně plyne, že Ladislav Bátora byl na toto setkání Vlastenecké fronty puštěn a že zde pobyl až do konce. Záběry jsou sice méně kvalitní, přesto jsou na nich zřetelně vidět další účastníci této akce. V místnosti bylo 25 lidí. Zmíněného nezávislého novináře, který se chtěl přednášky účastnit, organizátoři vyzvali, aby šel pryč.

Pozvánka nejdříve na internetu umístěna nebyla, ale později ji redakce webu Altermedia.info pro velký zájem zveřejnila. Přednáška však ve skutečnosti nebyla určena veřejnosti, ale pouze úzkému okruhu členů Vlastenecké fronty, Národního korporativismu, Národní strany, Národního odporu, Národního sjednocení a Republikánů Miroslava Sládka.

A objevil se na ní pochopitelně i současný zástupce ředitelky kabinetu ministra školství Josefa Dobeše, Ladislav Bátora, který zde, na rozdíl od onoho novináře, mohl zůstat, jelikož je dlouhodobým známým organizátorů.´Bátora se delší dobu zná s ideologem krajní pravice Janem Skácelem. Z akce odcházel společně ještě s Ladislavem Malým (taktéž ideologem) a s jedním z dalších členů Národního sjednocení.

Tři měsíce po přednášce (březen 2006) se neonacisté z Národního odporu sešli u hrobu Anežky Hrůzové, aby odsoudili jejího - podle nich - židovského vraha. Jeden ze zde přítomných neonacistů byl též na přednášce s Bátorou. Pět měsíců po této přednášce se Ladislav Bátora ocitl na kandidátce Národní strany, společně s již zmíněným Skácelem.

Na této akci, kde se exhiboval Kalinovský, byli všichni ohlašovatelé pochodů židovským městem v roce 2003 a 2007, usvědčený autor internetových stránek, které popíraly holokaust (www.nsec-88.org – již nefungují) a redaktor internetového antisemitského časopisu Poslední generace.

Na přednášku byli vpuštěni:
Jan Kopal, František Nonneman, Ladislav Malý, Jan Skácel, Ladislav Bátora, Petr Fryč, Soňa Vilingrová, Jiří Petřivalský, Zdeněk Zvoníček, Petr Kalinovský, Erik Sedláček, Martin Kadlečík, Patrik Vondrák, Milan Tobiáš, David Macháček a dalších deset neznámých osob.

KKdo podrobně sleduje českou krajně pravicovou scénu, ví, že jde o nejaktivnější antisemity a rasisty u nás, o neonacisty, o popírače holocaustu, o následovníky českých předválečných fašistů a „národovců“, o zastánce politiky tzv. druhé republiky.

VIDEO
Ladislav Bátora na akci Vlastenecké fronty 17. 12. 2005 v Praze

NEPŘEHLÉDNĚTE
 SPECIÁL: Vše o kauze Ladislav Bátora

Pár informací o některých účastnících přednášky neonacisty Kainovského v prosinci 2005:

Petr Kalinovský:
Neonacistický a antisemitský aktivista. Začínal u Republikánské mládeže, měl též kontakty na lidi z Blood and honour/ Combat 18 (násilnická neonacistická organizace) a začínajícího Národní odporu. V roce 2002 kandidoval do Poslanecké sněmovny na kandidátce Republikánů Miroslava Sládka. Na 11. ledna 2003 ohlásil a organizoval pochod pražskou čtvrtí Josefov (někdejším židovským městem) - demonstrace byla rozpuštěna, její účastníci přesto prošli částí pražského centra se zapálenými pochodněmi.

V minulosti byl Kalinovský stíhán pro hanobení rasy, národa a přesvědčení, zapálil izraelskou vlajku před budovou Rádia Svobodná Evropa. Z médií je též známo, že odmítl nechat se ošetřit lékařem, protože ten pochází z Nikaragui. Později vystupoval jako mluvčí Národního odporu.

Petr Fryč:
Na dvanáctém místě v Praze kandidoval za Republikány také další představitel krajní pravice Petr Fryč. Podle informací sdružení Antifa (Antifašistická akce) je dlouholetým aktivistou české ultrapravicové scény. Prošel neonacistickou Blood and Honour, Republikánskou mládeží, Národním odporem, kandidoval za Pravou alternativu, nástupnickou organizaci Vlastenecké republikánské strany a Národně sociálního bloku. A v komunálních volbách kandidoval i za Národní sjednocení. V současné době je aktivní u Autonomních nacionalistů Lhotka.

V roce 1999 byl Fryč zadržen při útoku na romskou zábavu v restauraci Modrá hvězda v Českých Budějovicích. Útočníci tehdy použili dokonce střelnou zbraň. V roce 2003 spolupořádal pochod Židovským městem, během něhož mašírovali maskovaní neonacisté s pochodněmi v rukou, což odkoukali od svých vzorů z Třetí říše. Dále se v roce 2004 účastnil pochodu k hrobu Rudolfa Hesse v německém Wunsiedelu. V Praze( 2005) se po boku Autonomních nacionalistů účastnil demonstrace na podporu známého popírače holokaustu Ernsta Zűndela. Mezi jeho poslední aktivity patří účast na protiromských nepokojích v litvínovském Janově, za kterými stála (neo)nacistická Dělnická strana.

Erik Sedláček:
Redaktor antisemitského časopisu Poslední generace, aktivní na webu www.nsec-88.org (již nefunguje), v roce 2007 ohlásil na výročí tzv. Křištálové noci (protižidovský pogrom, který proběhl v Německu v noci z 9. na 10. listopadu 1938) pochod pražským židovským městem, podél synagog a židovské radnice. Vystupuje pod přezdívkou SEDLIS-DIEHARD. Přispívá na webové stránky neonacistického Národního odporu.

Na svém profilu na serveru Hooligans.cz uvádí tento e-mail: holocaust@nebyl... V kolonce „zájmy“ zde píše toto:
„Likvidace systému, Nacionální Socialismus, revizionizmus, eugenika, trestní a správní právo, historie, ACS a HCS, buzerování fízlů, rasová osvěta, paranoia, misantropie, přechytralé mudrování o hovně, zbytečné debaty se zbytečnými lidmi.“
V kolonce „zprávy“ pak toto:
„Pokud otevřeš židovské noviny a je ti v nich spíláno, nežil jsi předchozí den nadarmo. Zákony ani kriminál na nás už neplatí, my zůstanem vždy věrní a splníme své poslání!“ Podrobnosti: Kdo je Erik Sedláček (Sedlis-Diehard)

VIDEO
Ladislav Bátora na akci Vlastenecké fronty 17. 12. 2005 v Praze

Patrik Vondrák:
Ohlašovatel neonacistického pochodu v den výročí tzv. Křištálové noci v roce 2007, společně s Erikem Sedláčkem. Účastník shromáždění k připomínce Rudolfa Hesse v bavorském Wunsiedelu, v roce 2004.

V Jihlavě vystoupil s projevem, v němž uctil vojáky nacistického wehrmachtu i jednotek SS, které byly po válce prohlášeny za jednu z nacistických zločineckých organizací. Dále byl v Budapešti na akci Blood and Honour k uctění jednotek SS. Má též kontakty na veterána SS Herberta Schweigera, který působil v jednotce SS „Adolf Hitler Leibstandart“. Podle dostupných informací přivezl Schweigera na jihlavský hřbitov a navštívil ho i v Rakousku. Udržuje mnoho kontaktů s německými neonacisty, řečnil i na akci nejtvrdšího jádra německých neonacistů v Dortmundu 2008 – tzv Antikriegstag.

V čele tohoto neonacistického srazu nesli účastníci transparent s citátem Adolfa Hitlera „Vždy říkám ano míru, avšak ztrátě německé hrdosti říkám vždy ne.“ (Web Národního odporu píše v této souvislosti, že Hitler byl největším mužem 20. století.)

Vondrák byl pravděpodobně i jedním z výrobců videopozvánky na pokus o pogrom Romů v litvínovském Janově. Nedávno byl propuštěn na svobodu z vazby, čeká na soud za podílení se na vytváření neonacistického webu Národního odporu. Vondráka se veřejně se zastal prezidentův muž, vicekancléř Hájek (Viz ZDE či ZDE.)

Ladislav Malý:
Dříve aktivní v Akci národní obrany, bývalý člen předsednictva Dělnické strany – místopředseda. Pravidelně přispívá na server Altermedia.info. Zveřejnil informaci, že předseda Dělnické strany Tomáš Vandas se s lidmi z Národního odporu dohodl na spolupráci. Ze strany pak kvůli tomu odešel. Ladislav Malý je ideolog, antisemita katolického střihu 19.století. Jeho antisemitské články lze dohledat na internetu. Nyní je aktivní v Národním sjednocení. Účastní se pravidelně akcí D.O.S.T a Mladých křesťanských demokratů.

Jan Kopal:
Začínal u SPR-RSČ, po té odešel do Vlastenecké republikánské strany. Zde se stal předsedou a poté umožnil neonacistům z řad Národní aliance a Národního odporu, aby vstupovali do této strany. Neonacisté pak stranu přejmenovali na Národně sociální blok, změna názvu však nebyla ministerstvem vnitra povolena, tak se přejmenovali na Pravou alternativu. Členem strany byl například i ideolog Roman Skružný (dole na stránce je například jeho článek o Mengelem - velmi poučné čtení), přední ideolog rasismu Filip Vávra a nebo popírač holokaustu Vladimír Skoupý.
Za Jana Kopala vystupovalo neonacistické hnutí poprvé pod hlavičkou politické strany. Do té doby byli neonacisté převážně v neregistrovaných iniciativách nebo v občanských sdruženích.

Jan Kopal na demonstraci proti Romům v Mostě, 15. září 2001, oslavoval Usámu Bin Ladina. Tři dny po útocích na dvojčata v New Yorku (11. září 2001) zde řekl, že by se Usáma měl stát vzorem české mládeže. Viz: Skini tleskali terorismu či Za schvalování útoku hrozí muži vězení.

Jiří Petřivalský:
Jako mladý se pohyboval v okolí rasistických skinheads v Praze. Poprvé byl na demonstraci v říjnu 1999, organizované Vlasteneckou frontou, kde Vladimír Skoupý zpochybnil existenci plynových komor. Později se pohyboval kolem Národně sociálního bloku a poté kolem Vlastenecké fronty. Zakládal Národní korporativismus, následně vstoupil do (neo)nacistické Dělnické strany. Nyní je v nástupkyni této nacistické strany, Dělnické straně sociální spravedlnosti. Na kameru v dokumentu „Kruh“ tvrdil, že Židé ovládají svět.

Promluvil také na demonstraci na podporu popírače holokaustu Rudolfa Zűndela před německou ambasádou v Praze. Jeho mítinků, které organizoval pod hlavičkou Národního korporativismu, se účastnili i žháři z Vítkova. Jeden z nich, Jiří Lukeš, byl dokonce jedním z pořadatelů těchto demonstrací.

Zdenek Zvoníček:
Začínal jako člen u Vlastenecké fronty, pohyboval se v okruhu militantů Národního odporu a znal se osobně s Alanem Kapetanovičem - ten pořezal v obličejích dvě Romky, které nejdříve nutil, aby se modlili k Mein kampfu. Zvoníček byl vojákem české armády, který na demonstraci Národního odporu v Brně 2005 řekl, že by měla být zahájena u "sociálně a reprodukčně nevýhodných" skupin placená sterilizace. Nakonec skončil jako člen předsednictva Národního korporativismu. Účastnil se demonstrace za popírače holocaustu Ernsta Zűndela.

David Macháček:
Dlouholetý předseda Vlastenecké fronty. Nyní je předsedou Národního sjednocení. Jeho články jsou kritické k Izraeli a k židovské obci v Praze. Byl přítomen na začátku demonstrace 2003, organizované Petrem Kalinovským, poté, kdy byla tato akce rozpuštěna, odešel a průvodu s pochodněmi se již neúčastnil. Měl projev na demonstraci na podporu popírače holokaustu Davida Irvinga, kterou organizovala Vlastenecká fronta. Pravidelně vystupuje u hrobu vůdce Národní obce fašistické Radoly Gajdy.

Jan Skácel:
Od roku 1992 nejdříve člen Národně demokratické strany, posléze byl jejím místopředsedou. V roce 1998 ze strany odešel a hned v roce 1999 se stává členem Vlastenecké fronty (VF). V letech 2000 až 2001 byl jejím předsedou, po byl na jeho místo zvolen David Macháček. V roce 2004 kandidoval do Senátu za seskupení České hnutí za národní jednotu. Od roku 2000 byl i v přípravném výboru Národního Sjednocení, jehož byl předsedou v letech 2002 – 2003. Následně byl několikrát volební lídrem krajně pravicové Národní strany. Po ukončení její činnosti, je od roku 2010 aktivní v Českém hnutí za národní jednotu. Skácel je signatář iniciativy D.O.S.T. A zároveň dlouholetý přítel Ladislava Bátory.

V září 1999 vystoupil Skácel na mítinku v Rakovníku, který pořádalo občanské sdružení Národní Aliance, společně s Romanem Skružným (Elmarem). Na této akci Vladimír Skoupý poprvé popřel holokaust. Roman Skružný byl pravomocně odsouzen za několik článků v časopise Výzva, který vydávala Národní aliance. Skružný byl především odsouzen za nahrávku Pravda o lži.

Jan Skácel ( tehdy místopředseda VF) byl jeden z řečníků na demonstraci 28. 10. 1999 v Praze na Vítkově, kterou organizovala Vlastenecká fronta. Dalším řečníkem byl tehdejší předseda VF Miroslav Knapovský. Na této akci vystoupil též zemský vedoucí Národní aliance, Vladimír Skoupý, který v průběhu pochodu pronesl projev ke shromážděnému davu: „Již jsem to na veřejných místech prohlásil a znovu opakuji, odmítám věřit báchorkám o holokaustu, žádných šest milionů neexistovalo, neexistovaly ani žádné plynové komory, neexistovalo žádné vyhlazování Židů, neexistovalo žádné vyhlazování cikánů, a i kdyby to náhodou byla pravda, i kdyby nějaký holokaust existoval, říkám jediné, copak má český člověk, skutečný hrdina, navíc legionář, menší hodnotu než nějaký Izák nebo Lakatoš?“

Jan Skácel vystoupil s Petrou Edelmannovou) předsedkyní Národní strany, jako řečník v Letech u Písku, v lednu 2006, kde tato strana oslavovala české dozorce koncentračního tábora pro Romy.

Martin Kadlečík:
Místopředseda Vlastenecké fronty, nyní člen předsednictva Národního sjednocení. Účastnil se pochodu, který organizoval a ohlásil Petr Kalinovský. Udržuje kontakty s neonacistou Patrikem Vondrákem a je pravidelným účastníkem akcí iniciativy D.O.S.T. Redaktor internetového portálu Altermedia.info. Účastnil se demonstrací na podporu popíračů holokaustu Ernsta Zűndela a Davida Irvinga.

VIDEO
Ladislav Bátora na akci Vlastenecké fronty 17. 12. 2005 v Praze

Ladislav Bátora:
Politik, úředník a ultrapravicový aktivista, hrdě se hlásící k uhersko-finskému, potažmo k uralo-altajskému původu. Je především znám tím, že oslavuje antisemitskou knihu Zkáza Slovanů, kterou napsal katolický antisemita Rudolf Vrba. V knize je napsáno že je třeba vyhnat všechny židy z Evropy, evidovat je a zakázat jim jakoukoliv činnost v bankovnictví. Podrobnosti:
Kniha Zkáza Slovanů, která na Bátoru působila jako skvělá, patří k jedné z nejantisemitičtějších českých knih 20. století
Analýza: Podrobnosti k bátorismu jsou více než varující aneb Odpověď ministrovi Josefovi Dobešovi 
Od chlípných Židů po fašistického generála. Proč se přeme o Bátoru

Ladislav Bátora je přes své kontakty a názory držitelem bezpečnostního prověření NATO Secret, které mu vydal Národně bezpečnostní úřad (NBÚ).

Další údaje k Bátorovi:

  • 2005 - 2008 - Vlastenecká fronta o.s. - není člen, ale přednáší na jejích akcích - minimálně 4 přednášky, navštěvuje Zimní univerzitu Vlastenecké fronty.
  • 2005 - 2011 - Národní myšlenka o.s. - přispívající redaktor do časopisu Národní myšlenka - pravidelné publikování na webu, publikuje články a píše úvodníky do tištěné verze Národní myšlenky.
  • 2007 - Sdružení Akce D.O.S.T. - 7. 11. 2007 – předseda. Manifest podepsal sedmnáctý v pořadí.

Zaměstnavatelé :
Pracuje na MŠMT (plat 35 000 - 45 000 Kč) - nejdříve jako poradce, po té jako ředitel personálního odboru ministra školství Josefa Dobeše, nyní povýšil na zástupce ředitelky kanceláře ministra.
Ve sdružení Akce D.O.S.T. je placeným předsedou. Na webu občanského sdružení Akce D.O.S.T. publikuje antisemitský text a nestydí se za to: Hluboký výstřih Silvie Lauder (Autor: Adam B. Bartoš, První zprávy).

Přednášková činnost Ladislava Bátory pro Vlasteneckou frontu, která je na seznamu
extremistických organizací od roku 1994:

  • 22.11.2008 - Praha - „Češi a Němci v 19. století“ - přednášející Ladislav Bátora - pořadatel Vlastenecká fronta (VF).
  • 27.01.2007 - Praha - „Úskalí koexistence dvou národů v jednom státě na příkladu rwandské genocidy“ - přednášející Ladislav Bátora - pořadatel Vlastenecká fronta (VF).
  • 19.11.2005 - Praha - „Ideová východiska japonského nacionalismu a militarismu“ - přednášející Ladislav Bátor - pořadatel Vlastenecká fronta (VF).
  • 23.04.2005 - Praha - „Tokijský proces s japonskými představiteli a jeho historické pozadí“, přednášející Ladislav Bátora - pořadatel Vlastenecká fronta (VF).

KAM DÁL?
 SPECIÁL: Vše o kauze Ladislav Bátora
VIDEO
Ladislav Bátora na akci Vlastenecké fronty 17. 12. 2005 v Praze

Přečteno: 4683x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Extremismus, Ladislav BátoraHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo