romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vlasta Horváth a Gipsy.cz v národním finále Eurosongu

Praha, 19.2.2007 15:50, (ROMEA)

Letos poprvé má desítka českých zpěváků a skupin možnost zúčastnit se 52. ročníku evropské hudební soutěže o nejpopulárnější píseň Evropy Eurovision Song Contest. Jen v loňském roce tuto soutěž sledovalo přes sto milionů diváků z celého světa.

Vybrané songy Vlasty Horvátha a formace Gipsy.cz budou nejprve soutěžit v rámci republiky s populárními veličinami tuzemského hvězdného nebe jakými jsou Helena Vondráčková, Kabát, skupina Lili Marlene či Sámerem Issou, L.B.P, Helenou Zeťovou, Petrem Kolářem či Petrem Bendem. Vítěz s nejvyšším počtem hlasů postoupí do evropského semifinále, kde se utká s umělci ze 42 zemí.

Přímý přenos národního kola odvysílá Česká televize 10. března na ČT1 pod názvem Eurosong. Diváci budou moci o vítězi rozhodovat formou SMS v době od 23. února do 10. března. Na konci soutěžního večera, jímž bude provázet Jiří Korn, bude oznámeno jméno interpreta, který pojede se svojí písní reprezentovat Českou republiku na semifinálový večer do Helsinek. Ve finské metropoli bude klání pěveckých hvězd pokračovat v průběhu večera 10. května. Postupujících 24 umělců se o dva dny později utká o úplné prvenství.

A na co se může těšit vítěz evropského klání? Vedle popularity ho čekají i zajímavé pracovní nabídky. Podle organizátorů již několikrát znamenalo vítězství v soutěži Eurovize vstup do 1. ligy světového hudebního průmyslu. Příkladem může být hudební star Celine Dion, skupina Abba či slibná kariéra ukrajinské zpěvačky Ruslany.

Všech deset českých soutěžních písní si můžete poslechnout zde.

Přečteno: 1055x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo