romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vlasta Horváth a Gipsy.cz v národním finále Eurosongu

Praha, 19.2.2007 15:50, (ROMEA)

Letos poprvé má desítka českých zpěváků a skupin možnost zúčastnit se 52. ročníku evropské hudební soutěže o nejpopulárnější píseň Evropy Eurovision Song Contest. Jen v loňském roce tuto soutěž sledovalo přes sto milionů diváků z celého světa.

Vybrané songy Vlasty Horvátha a formace Gipsy.cz budou nejprve soutěžit v rámci republiky s populárními veličinami tuzemského hvězdného nebe jakými jsou Helena Vondráčková, Kabát, skupina Lili Marlene či Sámerem Issou, L.B.P, Helenou Zeťovou, Petrem Kolářem či Petrem Bendem. Vítěz s nejvyšším počtem hlasů postoupí do evropského semifinále, kde se utká s umělci ze 42 zemí.

Přímý přenos národního kola odvysílá Česká televize 10. března na ČT1 pod názvem Eurosong. Diváci budou moci o vítězi rozhodovat formou SMS v době od 23. února do 10. března. Na konci soutěžního večera, jímž bude provázet Jiří Korn, bude oznámeno jméno interpreta, který pojede se svojí písní reprezentovat Českou republiku na semifinálový večer do Helsinek. Ve finské metropoli bude klání pěveckých hvězd pokračovat v průběhu večera 10. května. Postupujících 24 umělců se o dva dny později utká o úplné prvenství.

A na co se může těšit vítěz evropského klání? Vedle popularity ho čekají i zajímavé pracovní nabídky. Podle organizátorů již několikrát znamenalo vítězství v soutěži Eurovize vstup do 1. ligy světového hudebního průmyslu. Příkladem může být hudební star Celine Dion, skupina Abba či slibná kariéra ukrajinské zpěvačky Ruslany.

Všech deset českých soutěžních písní si můžete poslechnout zde.

Přečteno: 1009x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo