romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vlasta Horváth odpovídal na otázky čtenářů on-line!

Praha, 26.11.2009 14:23, (ROMEA)

Server Skola.romea.cz připravil na pondělí 30.11. 2009 od 11:00 on-line rozhovor. Na dotazy čtenářů odpovídal Vlasta Horváth, zpěvák, muzikant a vítěz v pořadí druhé české SuperStar!
 
 
>>> SEZNAM POLOŽENÝCH OTÁZEK
 
Narodil se v říjnu 1977 ve Vlašimi. V Praze se vyučil tesařem, ale tomuto řemeslu se nikdy profesně nevěnoval. Hudební talent se u něj projevil již v dětství, kdy začal hrát na klavír a později i na kytaru a bicí. Společně se svým bratrem roku 1999 založil kapelu Frenzy, která již roku 2003 vydává své demo CD nesoucí název kapely. Vlasta se zúčastnil mnoha hudebních soutěží jako například Rozjezdy pro hvězdy, ve které získal krásné druhé místo nebo českého národního kola soutěže EUROSONG. Úspěšně prošel i řadou konkurzů do muzikálů. V Excaliberu však nakonec účast odmítl. V muzikálu Mona Lisa divadla Broadway ztvárnil roli malíře Rafaela Santi.  Mediálně ho však nejvíce proslavilo až druhé kolo hudební soutěže české SuperStar, ve které roku 2005 získal zasloužené prvenství. V posledním finálovém kole, do kterého postoupil společně s Petrem Bende, od diváků získal 73% z neuvěřitelného 1 162 444 celkového počtu odeslaných hlasů. 
Roku 2005 vydává album „Místo zázraků“, které již za dva měsíce získává platinovou desku za 20 000 CD nosičů. V divácké anketě Českého slavíka se stal objevem roku a v kategorii zpěvák roku obsadil 6. místo. V anketě Deska roku Allianz 2005 získal cenu za nejprodávanější debutové album interpreta Objev roku. Roku 2006 vydává album „Do peří nefoukej“. Každoročně vystupuje na různých festivalech po celé ČR (např. Noc plná hvězd, Rock For People) a ochotně se účastní i benefičních večerů a koncertů. Jeden z posledních se konal v dubnu letošního roku pořádaných Občanským sdružením Život dětem, jenž byl uspořádán za účelem předání přístrojů nemocnici Karlov v Praze. V současné době pracuje na svém dalším albu.  

Přečteno: 3348x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo