romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vlasta Horváth odpovídal na otázky čtenářů on-line!

Praha, 26.11.2009 14:23, (ROMEA)

Server Skola.romea.cz připravil na pondělí 30.11. 2009 od 11:00 on-line rozhovor. Na dotazy čtenářů odpovídal Vlasta Horváth, zpěvák, muzikant a vítěz v pořadí druhé české SuperStar!
 
 
>>> SEZNAM POLOŽENÝCH OTÁZEK
 
Narodil se v říjnu 1977 ve Vlašimi. V Praze se vyučil tesařem, ale tomuto řemeslu se nikdy profesně nevěnoval. Hudební talent se u něj projevil již v dětství, kdy začal hrát na klavír a později i na kytaru a bicí. Společně se svým bratrem roku 1999 založil kapelu Frenzy, která již roku 2003 vydává své demo CD nesoucí název kapely. Vlasta se zúčastnil mnoha hudebních soutěží jako například Rozjezdy pro hvězdy, ve které získal krásné druhé místo nebo českého národního kola soutěže EUROSONG. Úspěšně prošel i řadou konkurzů do muzikálů. V Excaliberu však nakonec účast odmítl. V muzikálu Mona Lisa divadla Broadway ztvárnil roli malíře Rafaela Santi.  Mediálně ho však nejvíce proslavilo až druhé kolo hudební soutěže české SuperStar, ve které roku 2005 získal zasloužené prvenství. V posledním finálovém kole, do kterého postoupil společně s Petrem Bende, od diváků získal 73% z neuvěřitelného 1 162 444 celkového počtu odeslaných hlasů. 
Roku 2005 vydává album „Místo zázraků“, které již za dva měsíce získává platinovou desku za 20 000 CD nosičů. V divácké anketě Českého slavíka se stal objevem roku a v kategorii zpěvák roku obsadil 6. místo. V anketě Deska roku Allianz 2005 získal cenu za nejprodávanější debutové album interpreta Objev roku. Roku 2006 vydává album „Do peří nefoukej“. Každoročně vystupuje na různých festivalech po celé ČR (např. Noc plná hvězd, Rock For People) a ochotně se účastní i benefičních večerů a koncertů. Jeden z posledních se konal v dubnu letošního roku pořádaných Občanským sdružením Život dětem, jenž byl uspořádán za účelem předání přístrojů nemocnici Karlov v Praze. V současné době pracuje na svém dalším albu.  

Přečteno: 3374x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo