romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Voráč: Volby v Chodově nezmění pro Romy nic k lepšímu, mohou za to sami Romové

Chodov, 30.10.2010 13:10, (RH)

Podle mě se to po volbách u nás v Chodově vůbec pro Romy nezmění k lepšímu, ba naopak. Největší chybu v tomto případě přičítám místním Romům. Kam to všechno spěje? Za 150 korun se upsat třeba i ďáblovi? Nebo si do budoucna takovým počínáním připravit takové integrační zákony města, které Romy připraví o všechno? Zákony, které je odsunou na úplný okraj společnosti, ze kterých už nikdy nebude návratu?

Ano, nezmínil jsem člověka, který ty úplatky dával, proč taky. Vždyť tomu člověku je jasné, že může s takovou a jakoukoli jinou a možná nebezpečnější nabídkou, kdykoli nabídne nějakou finanční hotovost, přijít. Nemyslím si, že takové nabídky lidé přijímají z důvodu špatné sociální situace rodiny, ale že jde většinou o gamblery, feťáky a jiná individua, kterým opravdu nezáleží na vlastní, ale i rodinné a komunitní budoucnosti.
Nejhorší ale jo, že tento náborář si dovolí přijet s takovouto nabídkou do romského ghetta. A i přesto, že ne všichni přijali tuto částku za podpis konkrétní straně, tak náborář nenarazil ani v nejmenším na odpor, na vyhnání, nebo jen na upozornění, co si to vůbec dovoluje? Takže po těchto volbách si dovolím tvrdit: bylo špatně, ale Romové, připravte se, bude hůř a je to volba mnohých z vás.

Přečteno: 1314x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo