romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vrchní soud v Praze soudil jako za dr. Milady Horákové…?!

Praha, 27.8.2009 16:58, (http://sinagl.bigbloger.lidovky.cz)

To čeho jsem byl dnes svědkem u VS Praha na Pankráci mne naplnilo naprostým zděšením. Předseda senátu JUDr. Jiří Lněnička, JUDr. Alexandra Nováková a JUDr. Petr Smrž předvedli výkon, za který by se nemusel stydět ani komunistický prokurátor Urválek. Ten poslední dokonce během soudního jednání podřimoval, ne-li usínal! Při jeho zevnějšku (cca 150 kg, neoholen) nebudil zrovna dojem, že mu leží na srdci osud člověka, ale spíše myšlenka na dobře vychlazené pivo…

NEPŘEHLÉDNĚTE
Vrchní soud snížil Romům tresty za napadení muže v Ostrově, nešlo prý o rasově motivovaný čin

Soudci se schovali za svoji nedotknutelnost, zneužili ji a zachovali se jako zločinci. Za to co předvedli by měly své pohodlná místa vyměnit za ta o pár metrů vedle!

Dokonalý obraz o dění v soudní síni si můžete učinit ze zvukových záznamů. Řeč státního zástupce připomíná svoji tendenčností hlubokou totalitu (podobně jako řeč soudce Lněničky). Policista Martin Bartóci svoji závěrečnou řeč pronesl bez přípravy a „spatra“. Skvěle promluvil jeho obhájce Mgr. Marian Franz – stále více se objevují schopní advokáti z řad nastupující generace s mravními zásadami – i mezi soudci a státními zástupci!

Co si pomyslet o státním zástupci (jméno jsem nezaregistroval), který na dotaz TV NOVA reagoval: "Poté co zaznělo v soudní síni z úst pana Šinágla se nebudu dále vyjadřovat." Podivný státní zástupce, kterého vyvedlo z míry mé prohlášení po vynesení rozsudku – viz konec záznamu.

Souzeni byli Romové a nikdo soudný v soudní síni nebyl o jejich vině přesvědčen. Kde byli romští aktivisté - i ti z řad Romů - a proč se nedostavil ministr Kocáb, přestože byl pozván a informován a zlovůli české justice? Pan ministr připomíná prázdný sud, který duní stále více…

Ústavou zaručené právo na spravedlivý proces nebylo naplněno a zásada „in dubio pro reo“ (v případě pochybností ve prospěch obviněného) byla zcela ignorována.

Romové Milan Pačan a Julius Horváth půjdou na 3 roky a 2,5 roku do vězení. Další Rom, policista Martin Barkóci, dostal 3 roky nepodmíněně a 8 let nesmí pracovat u bezpečnostní složek nebo ve státní správě?!

S vysokou pravděpodobností šlo o běžnou potyčku mužů kvůli ženě, které nejsou v českých hospodách žádnou vzácností. Policista Martin Barkóci, který byl po dobu 10 let skvěle hodnocen, situaci v jemu důvěrně známém prostředí vyřešil tak jako nespočet podobných. Zneužití pravomoci veřejného činitele a poškození dobrého jména policie (od kdy má policie dobré jméno?) je s ohledem na fakta a skutečnosti naprosto skandální.

Zajímavá je figura „poškozeného“ Březiny, údajně pracovníka ÚOOZ, která nabízí pravděpodobnější variantu proč musel být policista Barkóci odsouzen? Měl být uchráněn skandálu či pomáhal odstranit „nepohodlného“ policistu? O Březinových tvrzení soud nepochyboval – osvědčenému policistovi nevěřil. Podivné hodnocení tvrzení proti tvrzení?!

Policista i oba další Romové udělali na veřejnost dobrý dojem, vystupovali kultivovaně, mají „bílé“ manželky či přítelkyně. Mrazí mne z představy, že místo aby policista byl dáván jako dobrý příklad integrace, je prostě zlikvidován, aniž by soud bral v úvahu všechna dostupná fakta a skutečnosti.

Také je zajímavé, že na místě incidentu byli 2 příslušníci Městské policie a jeden kolega Martina Barkóciho – nebyli vůbec obžalováni?!

Článek v Hospodářských novinách (odkaz níže) je neobjektivní, zavádějící, stejně jako reportáž ČT v hlavních večerních zprávách. TV NOVA, která také natáčela, raději nic neodvysílala…

Z Prahy jsem jel na náš letní dětský tábor - při pohledu na radující se děti a co je může očekávat jsem si kladl otázku: Kdy se konečně jejich rodiče a ostatní vydají na Václavské náměstí a zaplní jej spolu s ostatními !

Věřme, že tento justiční skandál a ostuda jen tak neutichne a ve svém důsledku pomůže k očistě justice od zločinných praktik.

Nemyslím si, že se soudci a státní zástupce trápí svým dnešním rozhodnutím – umím si ale živě představit pocity policisty Martina Barkóciho…

Ještě tento týden zašlu stížnost k rukám předsedy VS v Praze! Udělí prezident milost?!

Převzato se souhlasem autora.

AUDIO
JUDr.Jiří Lněnička, 56 – SZ, obhájci, 1:45:20 Mgr. Martin Franz, obvinění
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/VS-Praha-Barkoci-soudni-jednani-260809.WMA 

Policista Martin Bartóci – závěrečná řeč
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/VS-Praha-Barkoci-zaverecna-rec-260809.WMA 

Rozsudek
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/VS-Praha-Barkoci-rozsudek-JS-260809.WMA 

Nerozhovoř státního zástupce pro média
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/VS-Praha-SZ-NO-media-JS-260809.WMA 

Vyjádření Martina Barkóciho
http://www.pecina.cz/files/Sinagl/VS-Praha-Barkoci-JS-260809.WMA 

KAM DÁL?
Vrchní soud snížil Romům tresty za napadení muže v Ostrově, nešlo prý o rasově motivovaný čin

Jan Šinágl
Přečteno: 3428x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Rasismus, Kauza, Martin BarkóciHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo