romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vy nevěříte ve spravedlnost naší justice, pane Hájku?

Praha, 6.10.2010 21:17, (ROMEA)

Hradní vicekancléř Petr Hájek se obul do České televize. Vadí mu, že veřejnoprávní médium vysílalo v přímých přenosech závěrečné řeči v procesu se čtveřicí obžalovaných za žhářský útok ve Vítkově. Podle Hájka je to nátlak a útok na nezávislost soudu. Škoda, že nemám možnost se pana Hájka zeptat na větu, kterou jsem použil v titulku…. Rád bych se totiž pana Hájka zeptal, zda by stejnou kritiku vznesl i tehdy, pokud by se jednalo o jeho dítě.

Proces, který právě probíhá, není procesem se zloději barevných kovů nebo hospodskými rváči. Je to proces se čtveřicí rasistů, kteří hodili Molotova do baráku, kde spali lidé a kde prokazatelně byly děti. Smrtící koktejl tam nepřiletěl protože by se chlapci chtěli pobavit nebo zkoušet, co takový Molotov umí. Přijeli tam s úmyslem zabít cikány, protože to schvaluje jejich nechutná a zrůdná ideologie. Je to proces, který se týká nás všech. Mohla to totiž být moje dcera nebo Vaše… A proto si zaslouží pozornost médií, myslím že právem. O hysterii nemůže být řeč. Pokud jde o mne, chci vidět v televizi ksichty vrahů, co se pokusili zabít dvouleté dítě a chci je vidět v situaci, kdy dostanou zasloužený trest.

Kecy o tom, že zájem médií ovlivňuje soud snad nemůže nikdo myslet vážně. Pokud soudce neunese mediální tlak a nerozhodne podle zákona, nemá dělat soudce. Navíc si myslím, že efekt přenosů ze soudních líčení je přesně opačný. Veřejnost má možnost práci všech zúčastněných sledovat. Myslí si pan Hájek, že širokou veřejnost nezajímá, jak se justice k případu postaví?

Mám vůbec pocit, že se někteří lidé zbláznili. Prací na iDNES.cz jsem v podstatě u zdroje zpráv, stejně jako jsem u zdroje diskusních příspěvků. Z těch se mi v poslední době zase zvedá žaludek. Člověk se až diví, jak často lidé schvalují nedokonanou vraždu. Jak často lidé píší o tom, že z Natálky by stejně vyrostla "kurva", co by měla dvacet dětí a jenom by vysávala stát. Jak často lidé píší, že si to cikáni zasloužili, protože bydleli v baráku, který nebyl jejich a proto se vlastně chlapci nedopustili tak špatné věci…Však vražda kriminálníků není vražda ne?

Co by sakra ti samí diskutéři psali, pokud by náckové popálili jejich děti? Schvalovali by to? Napsali by třeba tohle?

Ne… nemá smysl nad tím přemýšlet, nevidím nikomu do svědomí. Je mi jedno, co jsou ti čtyři pachatelé zač, stejně jako mi je jedno, za co měl jít sedět Kudrík. Nic totiž nedává nikomu právo vzít molotova a pokusit se vyvraždit celou rodinu. A o tom je probíhající soud… což spousty lidí, včetně pana Hájka nechápe.

Přečteno: 1691x
 

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Neonacismus, Extremismus, Žhářský útok ve VítkověHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo