romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyhlášena soutěž Romský talent 2007

Praha, 18.6.2007 14:59, (Romea, Cikne čhave)

Dne 22. září 2007 se bude konat III.ročník soutěže Romský talent 2007 v Praze v Kulturním domě Vltavská. Můžete se přihlásit a soutěžit v těchto disciplínách:

  • zpěv (jednotlivec, soubor)
  • tanec (jednotlivec, soubor)
  • hra na hudební nástroj bez zpěvu (jednotlivec, soubor)

Podmínkou je (z důvodu  velkého zájmu o tuto soutěž), aby každé sdružení, organizace nebo jednotlivec soutěžil pouze v jedné disciplíně v rozmezí 5 minut.

Soutěžící jsou věkově omezeni. Do soutěže se mohou přihlásit lidé mladší 18 let. Soubory, jednotlivci, kteří se soutěže zúčastnili v roce 2006, se nemohou do letošního ročníku v roce 2007 přihlásit.

Přihlášku + podmínky soutěže si můžete stáhnout na www.ciknechave.wz.czz,  nebo požádat na emailové adrese vodrazkova@karneval.cz.
Případné dotazy zodpovíme na tel.: 776571409 (Julka Vodrážková).

Přihlášku zasílejte do 30. srpna 2007 na adresu: Občanské sdružení Cikne Čhave Novovysočanská 219/19, 190 00 Praha 9.
Na spolupráci se podílí studenti EA VOŠ a SŠ Praha 4, romské NNO, poradci Městských částí Prahy. Mediálně projekt podpoří internetové Rádio Rota, další romská média.

Hudební doprovod pro soutěžící je zajištěn romskou skupinou Bengas.

Tento projekt je finančně podpořen úřadem Městské části Prahy 14, Magistrátem hl.m.Praha a  Ministerstvem kultury ČR

Přečteno: 1581x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo