romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyhlášena soutěž Romský talent 2007

Praha, 18.6.2007 14:59, (Romea, Cikne čhave)

Dne 22. září 2007 se bude konat III.ročník soutěže Romský talent 2007 v Praze v Kulturním domě Vltavská. Můžete se přihlásit a soutěžit v těchto disciplínách:

  • zpěv (jednotlivec, soubor)
  • tanec (jednotlivec, soubor)
  • hra na hudební nástroj bez zpěvu (jednotlivec, soubor)

Podmínkou je (z důvodu  velkého zájmu o tuto soutěž), aby každé sdružení, organizace nebo jednotlivec soutěžil pouze v jedné disciplíně v rozmezí 5 minut.

Soutěžící jsou věkově omezeni. Do soutěže se mohou přihlásit lidé mladší 18 let. Soubory, jednotlivci, kteří se soutěže zúčastnili v roce 2006, se nemohou do letošního ročníku v roce 2007 přihlásit.

Přihlášku + podmínky soutěže si můžete stáhnout na www.ciknechave.wz.czz,  nebo požádat na emailové adrese vodrazkova@karneval.cz.
Případné dotazy zodpovíme na tel.: 776571409 (Julka Vodrážková).

Přihlášku zasílejte do 30. srpna 2007 na adresu: Občanské sdružení Cikne Čhave Novovysočanská 219/19, 190 00 Praha 9.
Na spolupráci se podílí studenti EA VOŠ a SŠ Praha 4, romské NNO, poradci Městských částí Prahy. Mediálně projekt podpoří internetové Rádio Rota, další romská média.

Hudební doprovod pro soutěžící je zajištěn romskou skupinou Bengas.

Tento projekt je finančně podpořen úřadem Městské části Prahy 14, Magistrátem hl.m.Praha a  Ministerstvem kultury ČR

Přečteno: 1583x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo