romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výstava s názvem Brno očima romského dítěte

Brno, 2.2.2007 13:27, (ROMEA)

Od 1. února 2007 je v prostorách Drom, romské středisko, Bratislavská 41 otevřena stálá expozice Brněnský chodec 2006: Brno očima romského dítěte. Výstavu můžete shlédnout každé pondělí, středu od 14:00 – 17:00, po předchozí telefonické domluvě na tel.: 545 211 576.

Výstava, která byla poprvé instalována v listopadu 2006 ve Vaňkovce, chce upozornit brněnskou veřejnost na fakt, že součástí velkého brněnského centra jsou oblasti se sociálním vyloučením, tzv. ghetta. V těsné blízkosti brněnského městského jádra leží oblast, kde děti žijí v podmínkách, které nepodporují jejich tělesný ani duševní rozvoj, a tím v podstatě konzervují kulturu chudoby se všemi jejími negativními důsledky.

Organizátoři výstavy ovšem na problém pouze neupozorňují, ale především ukazují jednu z možných „cest z ghetta“ – prostřednictvím kultivace veřejného prostoru. Výstava tak kromě jiného předkládá konkrétní návrh dětského hřiště a příklady řešení podobně problémových míst v zahraničí.

Panely výstavy jsou rovněž ke zhlédnutí ve formátu PDF na stránkách občanského sdružení Brno věc veřejná www.brnovecverejna.cz.

Drom, romské středisko napomáhá zmírňování procesu sociálního vyloučení v romských komunitách. Mezi hlavní aktivity patří nabídka sociálních služeb, poradenská a informační činnost, výchova a vzdělávání dětí a mládeže, nabídka volnočasových aktivit a kroužků v nízkoprahové klubovně, pořádání kulturních a společenských akcí.

Další informace najdete na stránkách www.drom.cz

Přečteno: 1535x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo