romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výstava s názvem Brno očima romského dítěte

Brno, 2.2.2007 13:27, (ROMEA)

Od 1. února 2007 je v prostorách Drom, romské středisko, Bratislavská 41 otevřena stálá expozice Brněnský chodec 2006: Brno očima romského dítěte. Výstavu můžete shlédnout každé pondělí, středu od 14:00 – 17:00, po předchozí telefonické domluvě na tel.: 545 211 576.

Výstava, která byla poprvé instalována v listopadu 2006 ve Vaňkovce, chce upozornit brněnskou veřejnost na fakt, že součástí velkého brněnského centra jsou oblasti se sociálním vyloučením, tzv. ghetta. V těsné blízkosti brněnského městského jádra leží oblast, kde děti žijí v podmínkách, které nepodporují jejich tělesný ani duševní rozvoj, a tím v podstatě konzervují kulturu chudoby se všemi jejími negativními důsledky.

Organizátoři výstavy ovšem na problém pouze neupozorňují, ale především ukazují jednu z možných „cest z ghetta“ – prostřednictvím kultivace veřejného prostoru. Výstava tak kromě jiného předkládá konkrétní návrh dětského hřiště a příklady řešení podobně problémových míst v zahraničí.

Panely výstavy jsou rovněž ke zhlédnutí ve formátu PDF na stránkách občanského sdružení Brno věc veřejná www.brnovecverejna.cz.

Drom, romské středisko napomáhá zmírňování procesu sociálního vyloučení v romských komunitách. Mezi hlavní aktivity patří nabídka sociálních služeb, poradenská a informační činnost, výchova a vzdělávání dětí a mládeže, nabídka volnočasových aktivit a kroužků v nízkoprahové klubovně, pořádání kulturních a společenských akcí.

Další informace najdete na stránkách www.drom.cz

Přečteno: 1528x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo