romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výstava s názvem Brno očima romského dítěte

Brno, 2.2.2007 13:27, (ROMEA)

Od 1. února 2007 je v prostorách Drom, romské středisko, Bratislavská 41 otevřena stálá expozice Brněnský chodec 2006: Brno očima romského dítěte. Výstavu můžete shlédnout každé pondělí, středu od 14:00 – 17:00, po předchozí telefonické domluvě na tel.: 545 211 576.

Výstava, která byla poprvé instalována v listopadu 2006 ve Vaňkovce, chce upozornit brněnskou veřejnost na fakt, že součástí velkého brněnského centra jsou oblasti se sociálním vyloučením, tzv. ghetta. V těsné blízkosti brněnského městského jádra leží oblast, kde děti žijí v podmínkách, které nepodporují jejich tělesný ani duševní rozvoj, a tím v podstatě konzervují kulturu chudoby se všemi jejími negativními důsledky.

Organizátoři výstavy ovšem na problém pouze neupozorňují, ale především ukazují jednu z možných „cest z ghetta“ – prostřednictvím kultivace veřejného prostoru. Výstava tak kromě jiného předkládá konkrétní návrh dětského hřiště a příklady řešení podobně problémových míst v zahraničí.

Panely výstavy jsou rovněž ke zhlédnutí ve formátu PDF na stránkách občanského sdružení Brno věc veřejná www.brnovecverejna.cz.

Drom, romské středisko napomáhá zmírňování procesu sociálního vyloučení v romských komunitách. Mezi hlavní aktivity patří nabídka sociálních služeb, poradenská a informační činnost, výchova a vzdělávání dětí a mládeže, nabídka volnočasových aktivit a kroužků v nízkoprahové klubovně, pořádání kulturních a společenských akcí.

Další informace najdete na stránkách www.drom.cz

Přečteno: 1532x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo