romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzkum zmapoval jak se žije v sociálně vyloučených komunitách

Ústí nad labem, 26.6.2007 20:45, (ROMEA/Člověk v tísni)

Ve středu 27. 6. od 10 hodin proběhne v prostorách ústecké kavárny Bárka (Prokopa Diviše 5) seminář „Kdo drží černého Petra“, na kterém společnost Člověk v tísni bude prezentovat výsledky svého terénního výzkumu Čikatar het ( Romsky Z bahna ven). Jeho cílem bylo zmapovat podmínky a způsob života v oblastech, kde žijí lidé vyloučení ze společnosti jako například ústecké Předlice nebo Nový svět a zjistit, jak se různé instituce staví k problémům těchto lidí. Výzkum proběhl ve třech městech: Ústí nad Labem, Plzni a Liberci.

Výsledkem práce výzkumného týmu je publikace „ Kdo drží černého Petra? Průvodce sociálním vyloučením v Ústí nad Labem, Plzni a Liberci“, který obdrží zdarma účastníci semináře – pozvaní zástupci státní správy a samosprávy a neziskových organizací. „Naše publikace bude zajímavá pro všechny, kteří se o chudobě, sociálním vyloučení a novodobých českých ghettech chtějí něco dozvědět. Má sloužit jako manuál pro pracovníky státní správy, úředníky, novináře, policisty, jednoduše všem, kteří by měli mít o problému kvalitní informace,“ říká Ladislav Toušek, koordinátor projektu a realizátor výzkumu v Plzni.

Seminář představí výsledky výzkumu v Ústí nad Labem a bude se zabývat i srovnáním s poznatky získanými v Liberci a Plzni. Závěrečný příspěvek bude věnován velmi aktuálnímu tématu bydlení sociálně vyloučených lidí , které výzkum identifikoval jako pravděpodobně nejpalčivější ústecký problém.

Výzkumný projekt Čikatar het byl podpořený Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS).

Pro účastníky semináře bude publikace distribuována zdarma.

Přečteno: 1156x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo