romea - logo
26. června 2019 (středa)
svátek má Adriana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Výzkum zmapoval jak se žije v sociálně vyloučených komunitách

Ústí nad labem, 26.6.2007 20:45, (ROMEA/Člověk v tísni)

Ve středu 27. 6. od 10 hodin proběhne v prostorách ústecké kavárny Bárka (Prokopa Diviše 5) seminář „Kdo drží černého Petra“, na kterém společnost Člověk v tísni bude prezentovat výsledky svého terénního výzkumu Čikatar het ( Romsky Z bahna ven). Jeho cílem bylo zmapovat podmínky a způsob života v oblastech, kde žijí lidé vyloučení ze společnosti jako například ústecké Předlice nebo Nový svět a zjistit, jak se různé instituce staví k problémům těchto lidí. Výzkum proběhl ve třech městech: Ústí nad Labem, Plzni a Liberci.

Výsledkem práce výzkumného týmu je publikace „ Kdo drží černého Petra? Průvodce sociálním vyloučením v Ústí nad Labem, Plzni a Liberci“, který obdrží zdarma účastníci semináře – pozvaní zástupci státní správy a samosprávy a neziskových organizací. „Naše publikace bude zajímavá pro všechny, kteří se o chudobě, sociálním vyloučení a novodobých českých ghettech chtějí něco dozvědět. Má sloužit jako manuál pro pracovníky státní správy, úředníky, novináře, policisty, jednoduše všem, kteří by měli mít o problému kvalitní informace,“ říká Ladislav Toušek, koordinátor projektu a realizátor výzkumu v Plzni.

Seminář představí výsledky výzkumu v Ústí nad Labem a bude se zabývat i srovnáním s poznatky získanými v Liberci a Plzni. Závěrečný příspěvek bude věnován velmi aktuálnímu tématu bydlení sociálně vyloučených lidí , které výzkum identifikoval jako pravděpodobně nejpalčivější ústecký problém.

Výzkumný projekt Čikatar het byl podpořený Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS).

Pro účastníky semináře bude publikace distribuována zdarma.

Přečteno: 1156x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo