romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výzva na projekty, které budou připomínkovat národní strategii integrace Romů

Praha, 10.6.2011 10:24, (ROMEA)

Romské iniciativy Open Society (Open Society Roma Initiatives) vyhlašují výzvu k předkládání návrhů projektů, jež by využily stávající příležitosti k ovlivnění procesu a výstupů při vypracovávání a revizích národních strategií členských států EU zaměřených na Romy. Organizace z České republiky se mohou hlásit, uzávěrka na návrhy projektů je 20. června 2011.

VÝZVA K PŘEDKLÁDÁNÍ NÁVRHŮ PROJEKTŮ PROSAZOVÁNÍ ZÁJMŮ ROMŮ V RÁMCI KOMPLEXNÍCH STRATEGIÍ INTEGRACE ROMŮ A PŘÍSLUŠNÝCH MECHANISMŮ V ČLENSKÝCH STÁTECH EU

Účelem této výzvy je podpořit romské neziskové organizace a další organizace hájící zájmy Romů, aby monitorovaly a účinně hájily přípravu či revidování komplexních národních strategií integrace Romů, jež mají jednotlivé členské státy EU předložit do konce roku 2011. Podpořené organizace by měly poskytnout podrobnou zpětnou vazbu a také pomoci Evropské komisi s posouzením národních strategií na jaře 2012.

Výsledné národní strategie by měly obsahovat jasná a komplexní opatření, přiměřené financování a dobře fungující mechanismy pro monitorování, vyhodnocování a zapojení zainteresovaných osob, zejména romských nevládních organizací. Proto podporujeme návrhy projektů, které zanalyzují obsah národních strategií romské integrace či proces přípravy, realizace, monitorování a vyhodnocování programů zaměřených na inkluzi Romů.

Jak o grant zažádat

Žadatelé mohou vytvářet partnerství či konsorcia s jinými organizacemi, jež mohou do problematiky romské inkluze a prosazování zájmů Romů založeného na důkazech vnést další znalosti, dovednosti a zkušenosti.

Abyste mohli o grant zažádat, musíte vyplnit všechna pole v přihlášce, kterou naleznete níže. Žádné části nenechávejte nevyplněné. Pokud se vás některá otázka netýká, napište do dané kolonky anglicky „N/A“.

Přihlášky v angličtině musejí být zaslány e-mailem na adresu roma@osi.hu, v češtině na adresu filip.rames@osf.cz do 20. června 2011.

Hodnocení žádostí může trvat až šest týdnů.

Přihláška ke stažení
Výzva k předkládání návrhů projektů - kompletní znění výzvy

V případě, že potřebujete další informace či vysvětlení, neváhejte se obrátit na kontaktní osoby Romských iniciativ, které najdete na adrese http://www.soros.org/initiatives/roma.

OSI
Přečteno: 1044x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Výzvy, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo