romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výzvu k pojmenování pražského letiště po Václavu Havlovi již podpořilo přes 10 000 lidí

Praha, 21.12.2011 16:10, (ROMEA)

Výzvu režiséra a producenta Fero Feniče, aby bylo pražské letiště v Ruzyni pojmenováno po zesnulém prezidentu Václavu Havlovi, na internetu podpořilo již více než 10 000 lidí. Fenič svou výzvu zveřejnil v pondělí, připojily se k ní i některé významné osobnosti kulturního a veřejného života. Režisér ve výzvě uvedl, že i letiště v jiných zemích se jmenují po významných státnících.

"Václav Havel si zaslouží poctu, která nebude jen formálním uznáním, ale konkrétním odrazem jeho boje za naši svobodu," napsal Fenič v prohlášení. Vyzval proto parlament a kompetentní státní orgány, aby Havlovy zásluhy o stát a svobodu ocenily i tímto krokem. Pod textem výzvy se objevila mimo jiné jména herců Jiřího Bartošky, Jiřího Lábuse, Marka Ebena a Zdeňka Svěráka, režisérů Břetislava Rychlíka, Viktora Polesného, Heleny Třeštíkové a Olgy Sommerové, zpěvaček Marty Kubišové a Hany Hegerové, sportovkyně Věry Čáslavské nebo sochaře Davida Černého.

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) v úterý řekl, že rada města by návrh na přejmenování určitě podpořila. Připomněl ale, že o tom nemůže rozhodnout město, letiště totiž patří státu.

ČTK, čtk
Přečteno: 747x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Zemřel Václav Havel, Václav HavelHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo