romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

X Factor: Divoké kočky a Dante měli na mále, stejně jako houslista Gipsy.cz

Praha, 31.3.2008 13:16, (ROMEA/ČTK - VIDEO - AKTUALIZOVÁNO)

Divoké kočky a Dante měli při druhém finálovém kole televizní pěvecké soutěže X Factor na mále. Společně s šestadvacetiletým Lukášem Javůrkem jim televizní diváci poslali nejméně hlasů. Divoké kočky a Danteho podržel porotce, skladatel Ondřej Soukup, který rozhodl o vyřazení Javůrka.

Dvojici zpěvaček dal s rapperem při konkursu dohromady druhý z porotců, frontman skupiny Olympic Petr Janda, který dnes obhajoval jejich setrvání v soutěži. Textařka Gabriela Osvaldová, která je třetím členem poroty, tak dnes svou skupinu sólistů starších 24 let v kompletním složení neuhájila.

"Holky zpívají tak, jak zpívají. Dante je výborný, je voprsklej froc a mně se to líbí," zdůvodnil své rozhodnutí Ondřej Soukup. Už jen jeho finálová čtveřice nejmladších sólistů zůstává po dnešku kompletní.

Exkluzivním hostem "čokoládového" večera byla skupina Gipsy.cz, která zahájila pořad svým hitem Benga Beating. Na kvalitě vystoupení nebylo vůbec znát zranění houslisty Vojtěcha Lavičky, které si kuriózně způsobil během dopoledních zkoušek. "Měl jsem mírné zpoždění, takže jsem musel na jeviště spěchat a nevšiml si konce pódia a spadl jsem téměř z dvoumetrové výšky i s houslemi. Housle jsou v pohodě, ale já moc ne. Mám natažené vazy na levé noze a pár pohmožděn," uvedl exkluzivně pro server Romea.cz Vojtěch Lavička.

ČTĚTE TAKÉ
X Factor: Romantic a Divoké kočky jdou do finále!
X Factor: Čtyři z osmi vokálních skupin jsou romské

VIDEA
X Factor: Rozhovor se skupinou Divoké kočky
X Factor: Chave Jilestar

X Factor: Divoké kočky
X Factor: One Way

X Factor: Rozhovor se skupinou Romantic
X Factor: Romantic

Příští neděli se během večera, jehož tématem budou filmové hity, znovu představí Kamila Nývltová, Pavlína Ďuriačová, David Gránský a Anna Ungrová. V kategorii starších sólistů postoupili Martina Pártlová, Ondřej Ruml a Jiří Zonyga. V kategorii vokálních skupin budou opět zpívat favorizovaná šestice brněnských herců All X, trio Za 5 dvanáct a trojice Divoké kočky a Dante. Jako první vypadla minulý týden skupina Romantic.

Sázkové kanceláře zatím pokládaly za největší favority skupinu All X a nejmladšího soutěžícího Davida Gránského, který ale ani dnes porotu svým výkonem moc nenadchl. Velké šance na vítězství mají podle bookmakerů též Zonyga a Nývltová, k outsiderům se naopak řadí skupina Za 5 dvanáct.

Soutěž X Factor dosud v průměru sledovalo téměř 1,5 milionu diváků, což je méně, než u dřívější podobné soutěže Česko hledá SuperStar. Pouze v rukou diváků budou výsledky závěrečných tří kol celé finálové série. Vítěz bude vyhlášen na posledním z nich 1. června.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehledejme rasismus, tam kde není!
Proč jsem se včera fakt zastyděl…

Přečteno: 2824x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Kultura, FactorHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo