romea - logo
26. května 2020 (úterý)
svátek má Filip
Loading
rozšířené vyhledávaní

X Factor: Divoké kočky a Dante měli na mále, stejně jako houslista Gipsy.cz

Praha, 31.3.2008 13:16, (ROMEA/ČTK - VIDEO - AKTUALIZOVÁNO)

Divoké kočky a Dante měli při druhém finálovém kole televizní pěvecké soutěže X Factor na mále. Společně s šestadvacetiletým Lukášem Javůrkem jim televizní diváci poslali nejméně hlasů. Divoké kočky a Danteho podržel porotce, skladatel Ondřej Soukup, který rozhodl o vyřazení Javůrka.

Dvojici zpěvaček dal s rapperem při konkursu dohromady druhý z porotců, frontman skupiny Olympic Petr Janda, který dnes obhajoval jejich setrvání v soutěži. Textařka Gabriela Osvaldová, která je třetím členem poroty, tak dnes svou skupinu sólistů starších 24 let v kompletním složení neuhájila.

"Holky zpívají tak, jak zpívají. Dante je výborný, je voprsklej froc a mně se to líbí," zdůvodnil své rozhodnutí Ondřej Soukup. Už jen jeho finálová čtveřice nejmladších sólistů zůstává po dnešku kompletní.

Exkluzivním hostem "čokoládového" večera byla skupina Gipsy.cz, která zahájila pořad svým hitem Benga Beating. Na kvalitě vystoupení nebylo vůbec znát zranění houslisty Vojtěcha Lavičky, které si kuriózně způsobil během dopoledních zkoušek. "Měl jsem mírné zpoždění, takže jsem musel na jeviště spěchat a nevšiml si konce pódia a spadl jsem téměř z dvoumetrové výšky i s houslemi. Housle jsou v pohodě, ale já moc ne. Mám natažené vazy na levé noze a pár pohmožděn," uvedl exkluzivně pro server Romea.cz Vojtěch Lavička.

ČTĚTE TAKÉ
X Factor: Romantic a Divoké kočky jdou do finále!
X Factor: Čtyři z osmi vokálních skupin jsou romské

VIDEA
X Factor: Rozhovor se skupinou Divoké kočky
X Factor: Chave Jilestar

X Factor: Divoké kočky
X Factor: One Way

X Factor: Rozhovor se skupinou Romantic
X Factor: Romantic

Příští neděli se během večera, jehož tématem budou filmové hity, znovu představí Kamila Nývltová, Pavlína Ďuriačová, David Gránský a Anna Ungrová. V kategorii starších sólistů postoupili Martina Pártlová, Ondřej Ruml a Jiří Zonyga. V kategorii vokálních skupin budou opět zpívat favorizovaná šestice brněnských herců All X, trio Za 5 dvanáct a trojice Divoké kočky a Dante. Jako první vypadla minulý týden skupina Romantic.

Sázkové kanceláře zatím pokládaly za největší favority skupinu All X a nejmladšího soutěžícího Davida Gránského, který ale ani dnes porotu svým výkonem moc nenadchl. Velké šance na vítězství mají podle bookmakerů též Zonyga a Nývltová, k outsiderům se naopak řadí skupina Za 5 dvanáct.

Soutěž X Factor dosud v průměru sledovalo téměř 1,5 milionu diváků, což je méně, než u dřívější podobné soutěže Česko hledá SuperStar. Pouze v rukou diváků budou výsledky závěrečných tří kol celé finálové série. Vítěz bude vyhlášen na posledním z nich 1. června.

NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehledejme rasismus, tam kde není!
Proč jsem se včera fakt zastyděl…

Přečteno: 2822x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Kultura, FactorHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo