romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Yemi A.D. odpovídal na otázky čtenářů on-line!

Praha, 24.11.2009 11:19, (ROMEA/RV)

Yemi Akinyemi Dele odpovídal na otázky čtenářů on-line

Server Skola.romea.cz připravil na čtvrtek 26.11.2009 od 11:00 další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídal Yemi Akinyemi Dele alias Yemi A.D., tanečník, moderátor, choreograf, zpěvák, herec, II. vicemistr ČR ve sportovním aerobiku federace IFAA a zakladatel umělecké produkce JAD Company s.r.o.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ NALEZNETE ZDE

Narodil se v Liberci roku 1981. Je synem Afričana a Češky z Liberce. Na televizních obrazovkách jsme ho mimo jiné mohli vidět jako moderátora hudební hitparády ESO nebo ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2007), kde sehrál roli Kentaura.

Jeho život se ale převážně točí kolem tance. Dostal hlavní sólovou taneční roli v muzikálu Monte Cristo. Jeho tanečních choreografií využívá řada mediálně známých českých zpěvaček a zpěváků a před 5ti lety poprvé uspořádal dnes již známou prestižní streetdancovou soutěž Tanečník roku, kterou letos na jaře odvisílala ČT1. Také založil taneční skupinu JAD Dance Company, agenturu pro talentované nazvanou JAD People, což je agentura nesoucí se v duchu multikulturalizmu sdružující pohybově a umělecky nadané lidi. Roku 2009 otevřel taneční školu Dance Academy of Prague. Nicméně věnoval se i charitativním akcím. Společně s Lejlou Abbasovou podpoře adopcí afrických dětí na dálku. Taktéž výtěžek z projektu Tanečník roku byl určen těmto dětem a byl věnován škole Umojaland Academy v Keni. Každoročně se také podílí na produkci umělecké složky soutěže ELITE MODEL LOOK. Nedávno se stal protagonistou uměleckého projektu Tamary Moyzes nazvaného Česká selekce, upozorňujícího na problém rasizmu a extremizmu v ČR, nebo projektu Art For Life společně s Jřím Kornem, Jakubem Prachařem, Lindou Rybovou a dalšími bojujícímu proti šíření HIV a AIDS.

Foto: www.yemi.cz

Přečteno: 3346x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo