romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Yemi A.D. odpovídal na otázky čtenářů on-line!

Praha, 24.11.2009 11:19, (ROMEA/RV)

Yemi Akinyemi Dele odpovídal na otázky čtenářů on-line

Server Skola.romea.cz připravil na čtvrtek 26.11.2009 od 11:00 další on-line rozhovor. Tentokrát na dotazy čtenářů odpovídal Yemi Akinyemi Dele alias Yemi A.D., tanečník, moderátor, choreograf, zpěvák, herec, II. vicemistr ČR ve sportovním aerobiku federace IFAA a zakladatel umělecké produkce JAD Company s.r.o.

>>> SEZNAM ODPOVĚDÍ NALEZNETE ZDE

Narodil se v Liberci roku 1981. Je synem Afričana a Češky z Liberce. Na televizních obrazovkách jsme ho mimo jiné mohli vidět jako moderátora hudební hitparády ESO nebo ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2007), kde sehrál roli Kentaura.

Jeho život se ale převážně točí kolem tance. Dostal hlavní sólovou taneční roli v muzikálu Monte Cristo. Jeho tanečních choreografií využívá řada mediálně známých českých zpěvaček a zpěváků a před 5ti lety poprvé uspořádal dnes již známou prestižní streetdancovou soutěž Tanečník roku, kterou letos na jaře odvisílala ČT1. Také založil taneční skupinu JAD Dance Company, agenturu pro talentované nazvanou JAD People, což je agentura nesoucí se v duchu multikulturalizmu sdružující pohybově a umělecky nadané lidi. Roku 2009 otevřel taneční školu Dance Academy of Prague. Nicméně věnoval se i charitativním akcím. Společně s Lejlou Abbasovou podpoře adopcí afrických dětí na dálku. Taktéž výtěžek z projektu Tanečník roku byl určen těmto dětem a byl věnován škole Umojaland Academy v Keni. Každoročně se také podílí na produkci umělecké složky soutěže ELITE MODEL LOOK. Nedávno se stal protagonistou uměleckého projektu Tamary Moyzes nazvaného Česká selekce, upozorňujícího na problém rasizmu a extremizmu v ČR, nebo projektu Art For Life společně s Jřím Kornem, Jakubem Prachařem, Lindou Rybovou a dalšími bojujícímu proti šíření HIV a AIDS.

Foto: www.yemi.cz

Přečteno: 3375x
 

Kam dál:

Štítky:  

On-lineHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo