romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Z městečka v Andalusii museli prchnout Romové po útoku sousedů

Madrid, 28.10.2008 18:38, (ROMEA)

Asi stovka Romů musela utéct z městečka v Andalusii poté, co ostatní obyvatelé obklíčili jejich domy a házeli na ně kamení. Stalo se to po rvačce mezi mladíky, informovala dnes s odkazem na místní romskou organizaci agentura Reuters.

"Vyhodili spoustu rodin. Také jim vyhrožovali," uvedl k sobotnímu incidentu v městečku Castellar, které má asi 3800 obyvatel, předseda romské organizace Romani Chungalo. "Je to rasismus," dodal.

Informace o tom, že lidé z městečka na domy Romů házeli kameny, potvrdil i policejní mluvčí.

V neděli se v Castellaru shromáždilo asi 300 lidí, aby protestovali proti rostoucí kriminalitě, z čehož obviňují právě romskou menšinu. Romové podle jedné majitelky obchodu v městečku, která si nepřála být jmenována, mají na svědomí krádeže a další drobnou kriminalitu. Sobotní rvačka romských mladíků s ostatními dětmi z vesnice podle ní prý byla poslední kapkou. "Lidé toho mají plné zuby," dodala.

Dnes se část Romů do městečka vrátila poté, co police posílila hlídky, uvedl předseda organizace Romani Chungalo.

Přečteno: 2042x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Rasismus, EU, ŠpanělskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo