romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Za zákrok na 1. máje bylo kázeňsky potrestáno pět policistů

Praha, 20.7.2007 15:50, (ČTK)

Vedení policie potrestalo celkem pět policistů, kteří zasahovali 1. května proti demonstrantům. Při demonstraci tito policisté zadrželi několik Mladých sociální demokratů, které pak údajně nutili, aby nazí dělali dřepy. Podle vedení policie se dopustili "taktických pochybení" a nevyhnuli se "organizačním problémům". Uvedla to dnes policie na svých internetových stránkách.

Kázeňské tresty se týkají zástupce ředitele Obvodního ředitelství Prahy 1, vedoucího Místního oddělení v Bartolomějské ulici a dalších tří policistů Obvodního ředitelství Prahy 1.

Na postup policie si stěžovali Mladí sociální demokraté, kteří na 1. máje přišli vyjádřit nesouhlas s demonstrací nacionalistů (více zde...). Policie při zásahu předvedla přes dvě desítky lidí po krátkém střetu na pražském Střeleckém ostrově s příznivci Vlastenecké fronty a Národního sjednocení. Antifašisté se jim snažili v akci bránit. Další lidi policie zadržela při průvodu nacionalistů k velvyslanectví.

Policisty nejprve vyšetřovala Inspekce ministra vnitra. Zjistila, že sice nenaplnili skutkovou podstatu žádného trestného činu, upozornila ale na možná pochybení v jejich postupu. Při kázeňském řízení s policisty se pak potvrdilo, že spáchali přestupek, uvedla policie.

Vedení policie také nařídilo kontrolu, která by měla pomoci odstranit nedostatky, které se projevily právě při předvedení demonstrujících 1. května.

Přečteno: 1079x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, 1. májHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo